А в Миколаєві портал sMYc підвищив конкуренцію в сегменті сайтів про культуру. Але вирізняється - гарною українською мовою. Дніпровське Інтернет-радіо "Солянка", та полтавський "Ліхтар" почали стрімко завойовувати прихильників в мережі. Черкаси отримали ресурс молодих мам, які живуть для дітей. А в невеликому райцентрі на підконтрольній Україні території Луганської області - Кремена тільки з'явився сайт після 3-її школи, а вже по-впливав і на відкритість місцевої РДА, і на якість районної газети. Ну а інтернет ресурс з Нового Роздолу, поставший після минулорічної школи гіперлокалмедіа веде виснажливий бій з львівськім сміттям, яке хочуть привести в це невеличке місто. В кожному випадку, де з'явилося медіа, небайдужі громадяни почали звертати увагу земляків на якісь важливі речі, а також талановитих людей. Комунікації заважають розвитку конфліктів. І навпаки,замовчування - сприятлива середа для розбрату.
Феномен громадянської журналістики, який ще має назву "софт-журналістика" обумовлен фактом недопрацювання класичної журналістики. Або, що в Україні більш суттєво, неможливості доїхати з обласного центру до деяких сіл, та міст. Розвиваючи маленькі медіа, які відкривають, або модерують з'являється можливість надати більше інформації громадянам. Навіть тим, хто не користується соціальними мережами. Навіщо? Щоб життя мешканців навіть степних, чи гірських, приморських сіл наповнювалось більшим комфортом, та смислом. З цієї позиції маленький проект, який плекають небайдужі громадяни з південних міст Херсону та Миколаєва, стає великим подразником для розвитку ринка інновацій та медіа.
В один з днів форуму команда працюючих гіперлокалмедіа відправилась до Олешковськіх песків, де в козацьку добу виховували характерників, степових ніндзя.
Всі вийшли з пустелі. Ще один тест - виконано.
В наступних планах - міжнародна співпраця, та робота з новими об'єднанними територіальними громадами, які зможуть стать відкритими та успішними. Бо на конкурентноздатність впливає багато факторів, но інформація - найбільше.
На сході кажуть, навіть ієрогліф є, що криза - шанс. Так нова громадянська справа, стає не тільки забаганкою, але й ще дієвим важелем змін.