По факту, виборці нарешті можуть повірити в те, що використання такої біометричної технології як сканування пальців, дозволить ідентифікувати присутність в сесійній залі кожного обранця і зафіксувати особисто його участь у голосуваннях. Тобто, знищити таке явище в політиці як кнопкодавство, оскільки кожна людина у світі має свої унікальні відбитки пальців.В принципі, можна аплодувати керівництву держави й керівництву Парламенту за таку вперту боротьбу з депутатами-прогульниками і тими, кому випало честь проголосувати і за себе, і «за того парня». Але не слід забувати, що наші парламентарі- не бідні люди.
І біометричні технології, які широко використовуються в системах керування доступом, обліку робочого часу й реєстрації відвідувачів, у системах голосування, проведення електронних платежів, також можуть бути і будуть «вдосконалені». Якщо у далекому 2008 році у Німеччині хакери роздобули відбитки пальців голови німецького МВС (Міністерства внутрішніх справ) Вольфганта Шойбле, наклеїли його відбитки на свої і пройшли ідентифікацію на оптичному сканері, погрожуючи оприлюднити також відбитки пальців канцлера країни Ангели Меркель та інших публічних осіб, то можна тільки уявити способи, якими скористаються депутати-прогульники. І це, за їх цілковитої згоди на такі маніпуляції.
Для ідентифікації людини широко використовуються також ідентифікація за голосом, обличчям, сітківкою ока, відбитком долонь, ДНК та інш. Чи мають українці спостерігати й сплачувати за розвиток біометричних технологій по відношенню до обов’язку народних обранців виконувати свою роботу? Себто, бути на робочому місті і підтверджувати свою присутність голосуванням за законопроекти.
І тут питання вже не в технічному оснащенні Ради, а в традиційному потраплянні до сесійної зали тих, за кого постійно голосують інші. Відповідно питанння і до голів партій і фракцій, які формують виборчі списки саме з такою прохідною частиною і віддають мажоритарні округи потрібним у Раді людям. І вже потім ніби намагаються дисциплінувати своїх постійно «зайнятих» на округах колег.
За останні декілька років кнопкодавів і соромили привселюдно, аналізуючи «систему» кнопкодавства в публічному просторі, створюючи щорічні рейтинги (списки) прогульників і кнопкодавів Верховної Ради, і пропонували ввести кримінальну відповідальність за кнопкодавство. Але попри те, що таке голосування не за себе є порушенням статті 84 Конституції України та порушенням статті 24 Закону «Про статус народного депутата України», чинне законодавство України до цього часу не передбачає санкцій за кнопкодавство.
В результаті після встановення системи сканування відбитків пальців у Верховній Раді українці стануть глядачами нового документального серіалу «Біометричні технології в боротьбі з депутатськими прогулами». Коли пальці голосуватимуть окремо від фізичного тіла.