Лідер німецьких консерваторів Фрідріх Мерц і канцлер-соціал-демократ Олаф Шольц сьогодні зранку востаннє виступили на телебаченні напередодні парламентських виборів 23 лютого, пише Bloomberg.
Опитування показують, що Мерц “твердо тримається на шляху до перемоги на недільних виборах”.
Мерц, виступаючи на шоу “Morgenmagazin”, пообіцяв, що уряд під його керівництвом не буде підвищувати податки для фінансування сотень мільярдів євро інвестицій, необхідних у таких сферах, як оборона та інфраструктура, сказавши, що це буде “отрутою” для найбільшої економіки Європи.
Шольца, який дистанційно розмовляв зі студії в Гамбурзі, пізніше запитали, які його плани, якщо він програє, як очікується.
“Я знову балотуюся на посаду канцлера і, звичайно, хочу виграти. Навіщо мені хвилюватися питанням, що я буду робити в разі поразки”, ‒ додав він.
І Мерц, і Шольц обговорили необхідність для Європи взяти на себе більше відповідальності за свою безпеку на тлі того, що США під керівництвом Дональда Трампа відмовляються від своїх зобов’язань щодо військового альянсу НАТО.
Інші два головні кандидати ‒ Роберт Габек із Зелених і співлідер AfD Аліс Вайдель ‒ також окремо з’явилися на шоу.
Виборці підтримують блок ХДС/ХСС Мерца на рівні близько 30%
Підтримка виборців блоку ХДС/ХСС Мерца стабільно трималася на рівні близько 30% протягом усієї тримісячної виборчої кампанії, відколи Шольц розпустив свою керівну коаліцію в листопаді.
Ультраправа “Альтернатива для Німеччини” обіймає друге ‒ близько 20%, СДПН Шольца ‒ третє з близько 15%, а “Зелені” мають четверте місце з 13%.
Мерцу знадобиться принаймні один партнер по коаліції, щоб отримати більшість у парламенті, а СДПН і Зелені є його найімовірнішими варіантами. Залежно від кількості менших партій, які подолають 5%-й бар’єр для отримання місць у Бундестазі, він може бути змушений увійти в громіздкий трипартійний альянс.
- 23 лютого у Німеччині відбудуться дострокові парламентські вибори, які мали пройти у вересні 2025 року. Зміну дати спричинила політична криза через внутрішні розбіжності в коаліції.
- Голосувати на виборах має право близько 59,2 мільйона людей, серед ключових питань – міграція та економічна стабільність.