Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг заявив, що компанія має намір зосередитися на розвитку функцій, що дозволяють обмінюватися зашифрованими повідомленнями, щоб забезпечити захист особистих даних користувачів.
Про це повідомляє Бі-бі-сі.
У своєму блозі, присвяченому планам розвитку соцмережі й інших додатків, Цукерберг повідомив, що робота зі створення систем передачі зашифрованих повідомлень уже почалася і триватиме впродовж 2019 року. Він також розповів, що компанія планує ввести наскрізне шифрування (end-to-end encryption) для особистих повідомлень користувачів на всіх платформах, у тому числі в месенджері Facebook, WhatsApp і Instagram.
"Facebook і Instagram допомогли людям налагодити спілкування з друзями та спільнотами за інтересами в цифровому аналогу міської площі. Але люди все частіше хочуть спілкуватися більш приватно в цифровому аналогу вітальні", - зазначив Цукерберг. Він визнав, що у Facebook не ідеальна репутація в плані захисту особистих даних, маючи на увазі випадки витоку даних користувачів, які призвели до серії скандалів.
Голова Facebook також повідомив, що компанія не планує будувати дата-центри в країнах, де порушують права людини, і готова до блокування її сервісів у цих країнах.
"Людям слід очікувати, що ми з метою захисту даних не будемо зберігати важливу інформацію в країнах з непереконливим послужним списком у сфері дотримання прав людини, таких як право на особисте життя і на свободу волевиявлення", - пояснив Цукерберг.
"Дотримання цього принципу може означати, що наші сервіси будуть заблоковані в деяких країнах, або ми не зможемо найближчим часом почати роботу в інших державах. Ми готові до цього", - додав він.
Нагадаємо, Facebook запровадить у цьому році можливість очищення історії авторизацій в інших додатках і на сторонніх сайтах.