Законопроект, який розширює закон про ЗМІ-інагентів, можуть застосувати щодо окремих блогерів.
Про це заявив віце-спікер Держдуми Петро Толстой, передає "Интерфакс". Він уточнив, що йдеться про блогерів, які є ЗМІ.
"Якщо він (блогер - ред.) є ЗМІ й отримує фінансування з-за кордону. Але, взагалі-то, ми не розглядаємо блогерів у контексті цього закону", - сказав Толстой, додавши, що законопроект може бути поширений на блогерів, але "це дуже теоретичне припущення".
За його словами, законодавець не планує поширювати ці поправки на блогерів.
Напередодні в Держдуму внесли законопроект, який передбачає, що іноземні ЗМІ, визнані інагентами, зобов'язані заснувати російську юридичну особу. За словами одного з авторів законопроекту Леоніда Левіна, ЗМІ-інагентом може бути визнано і фізособу.
Наприкінці листопада президент РФ Володимир Путін підписав закон про статус іноземного агента для зарубіжних ЗМІ, які працюють у Росії. Раніше Мін'юст РФ скерував повідомлення 9 ЗМІ про можливість включення у список інагентів. Відповідно до закону, інагентами можуть визнати ЗМІ, які отримують фінансування від іноземних держав чи організацій.
1 серпня Роскомнагляд перестав вести реєстр блогерів: їх більше не будуть вносити у відповідний документ. Реєстр скасували через те, що відповідні положення закону втратили чинність і були визнані неефективними. За даними "Роскомсвободи", до реєстру увійшли 2173 блоги.
Як повідомляли наприкінці листопада, в Держдумі запропонували штрафувати ЗМІ-інагентів на $86 тисяч.