Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ поступово відходить від моделі призову на військову службу і через "деякий час" повністю від неї відмовиться.
Про це повідомляє РИА Новости.
"Ми повинні мати на увазі, що поступово відходимо взагалі від військової служби за призовом", - сказав президент, додавши, що цей процес відбувається повільніше, ніж планували, через бюджетні обмеження.
"Але все одно робимо і будемо далі продовжувати робити, тож мине небагато часу, коли взагалі це питання буде неактуальне", - зазначив Путін.
Він пояснив, що в Росії зараз розвиваються "наукові роти", далі в планах країни створити технопарки для молодих фахівців. Вони будуть призначені для випускників вишів, які зможуть "проходити не альтернативну, а справжню військову службу за призовом, але використовуючи свої найкращі знання і навички".
Осінній призов в армію почався з 1 жовтня. Згідно з указом Путіна, до 31 грудня 134 тис. осіб повинні бути призвані на військову службу.
За оцінками РБК, у 2016 році витрати бюджету на армію перевищили більш ніж удвічі витрати на всі інші силові структури. У підрозділі "Збройні сили" в бюджеті РФ було закладено 2,9 трлн рублів. На сукупні витрати МВС, ФСБ, Росгвардію, Генпрокуратуру, СК і раніше ліквідовану ФСКН виділили близько 1,3 трлн рублів.
Нагадаємо, раніше в жовтні МЗС України зажадало від Росії скасувати призов на військову службу в анексованому Криму.