Протурецькі хакери в середу атакували мережу мікроблогів Twitter, зламавши акаунти різних відомств, організацій і компаній, і розмістили написи про "нацистську Німеччину" і "нацистські Нідерланди".
Соціальна мережа Twitter підтвердила інформацію про хакерські атаки, повідомляє агентство AFP.
"Ми знаємо про проблему, яка сьогодні вранці зачепила певну кількість власників акаунтів", - заявив прес-секретар Twitter, додавши, що джерело атаки було пов'язане зі стороннім додатком, чиї дані були видалені.
Відзначають, що на сторінках зламаних акаунтів хакери розмістили записи зі свастикою, хештеги про "нацистську Німеччину" і "нацистські Нідерланди" і фрази "вивчайте турецьку" і "побачимося 16 квітня", маючи на увазі дату, на яку заплановано проведення в Туреччині референдуму щодо розширення повноважень президента країни Реджепа Таїпа Ердогана.
З-поміж інших постраждали акаунти Мінекономіки Франції, BBC North America, Amnesty International, UNICEF USA, одного з футбольних клубів Німеччини та акаунти відомих людей.
За даними агентства Рейтер, зламані також були акаунти Європарламенту, сторінка екс-прем'єр-міністра Франції Алена Жюппе, міністерства охорони здоров'я Великобританії, Die Welt, Forbes і інші.
У зв'язку з інцидентом розпочато розслідування.
Нагадаємо, напередодні Туреччина призупинила дипвідносини з Нідерландами. Дипломатичний конфлікт між Туреччиною і Нідерландами розгорівся після того, як голландська влада 11 березня відмовилася пустити в країну для участі в політичному мітингу голову МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу. У відповідь на це президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган назвав владу Нідерландів "спадкоємцями нацистів і фашистами".
Увечері того ж дня інший міністр Фатма Бетюль Сайян Кайя попрямувала в Нідерланди автомобілем, щоб узяти участь у мітингу, присвяченому референдуму про розширення повноважень президента в Туреччині, замість Чавушоглу. Голландська влада зупинила її машину біля будівлі генконсульства Туреччини в Роттердамі і відмовилися пропустити далі. В результаті її видворили до Німеччини.
Ці політики мали намір переконати турецьких громадян, які проживають у Нідерландах, підтримати зміни до конституції Туреччини, що значно розширюють повноваження президента Реджепа Таїпа Ердогана. Референдум призначено на 16 квітня.
У Нідерландах проживає близько 400 тисяч вихідців із Туреччини.