Рада оборони Чернігівщини ухвалила рішення про запровадження обовʼязкової евакуації з прикордоння області з 1 липня.
Про це повідомив керівник Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус.
Відповідне рішення ухвалили на запит військових.
Евакуація стосується 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох громадах області:
Окрім цього, Рада оборони ухвалила рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації із семи прикордонних сіл, де її оголошували ще взимку (тоді охочі виїхали, а решта жителів написали відмови).
Чаус додав, що за даними громад та районних військових адміністрацій, у зазначених населених пунктах досі залишається близько тисячі жителів, серед яких — 120 дітей.
Керівник області повідомив, що жителів поінформують про місця збору. До процесу залучили всі необхідні служби, затверджені евакуаційні маршрути і транспорт. Обовʼязковою умовою евакуації є розселення людей — їх забезпечать місцями для тимчасового проживання.
Усі евакуаційні заходи планують завершити за два місяці.









