ГоловнаСуспільствоВійна

В Укренерго назвали причину великої аварії в Одесі

Всі високовольтні підстанції в регіоні зазнали значних уражень.

В Укренерго назвали причину великої аварії в Одесі
Фото: Макс Требухов

Масштабна аварія на підстанції, яка заживлює Одесу, сталася через вихід з ладу обладнання, яке неодноразово відновлювали після ракетних атак росіян.

Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

"В магістральній мережі на Одещині сталася масштабна аварія. Сьогодні вранці на одній з високовольтних підстанцій, через яку заживлюється Одеса, вийшов з ладу автотрансформатор, який був відновлений після пошкоджень під час російських атак", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що через це в місті та декількох прилеглих до Одеси районах діють мережеві обмеження, оскільки неможливо доставити споживачам електроенергію в повному обсязі. В Одесі – аварійні відключення. В більшості інших районів області не існує перешкод для доставки електроенергії споживачам.

Причиною аварії стало те, що під час декількох останніх ракетних атак ворог навмисно обирав ціллю високовольтну інфраструктуру Одещини, намагаючись знеструмити область. Всі високовольтні підстанції в регіоні зазнали значних уражень. Ремонтні бригади "Укренерго" відновлювали функціонал неодноразово пошкодженого обладнання, яке працювало за резервними схемами.

"Через це для міста і деяких районів Одеської області діяли мережеві обмеження. Такий режим роботи, на який енергетики змушені перейти через обстріли, призвів до відмови неодноразово пошкодженого обладнання", - повідомляє компанія.

Щодо строків відновлення електроживлення в "Укренерго" зазначили, що масштаб аварії доволі суттєвий, тож і обмеження енергоживлення цього разу будуть більш тривалими.

"Разом з Одеською ОВА та обленерго фахівці "Укренерго" розробляють резервні схеми заживлення Одеси та прилеглих районів", - підкреслила прес-служба.

Нагадаємо, зранку 4 лютого сталася масштабна аварія на підстанції НЕК Укренерго. Одеса та частина Одеського району тимчасово знеструмлені.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram