ГоловнаПраво

У СІЗО Житомира, Вінниці та Хмельницького відкрили платні камери

Вартість перебування - від 586 гривень за одну добу до 4910 гривень на місяць.

Фото: Denis Malyuska / Facebook

У Житомирській установі виконання покарань №8, Хмельницькому СІЗО та Вінницькій установі виконання покарань №1 у суботу відкрили перші платні камери.

Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.

Вартість перебування у таких камерах становить від 586 гривень за одну добу (у Вінниці) до 4910 гривень на місяць (у Хмельницькому).

Фото: facebook.com/minjust.official

Фото: facebook.com/minjust.official

Фото: facebook.com/minjust.official

Фото: facebook.com/minjust.official

Фото: facebook.com/minjust.official

Раніше такі камери c поліпшеними умови (наприклад, є холодильник, телевізор, душова кабіна) відкрили у СІЗО кількох інших міст, у тому числі у Києві, Львові, Дніпрі, Запоріжжі, Чернігові.

Експериментальний проєкт зі створення платних камер у слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби запустили 22 квітня. Гроші від таких платних послуг йдуть до спеціального фонду, з якого фінансуватимуть поточні і капітальні ремонти у СІЗО.

Експеримент триватиме до 31 грудня 2021 року. Потім буде прийнято рішення про доцільність законодавчого закріплення таких платних послуг.

В інтерв'ю DW міністр юстиції Денис Малюська нещодавно сказав, що відкриття платних камер - рух у бік приватних слідчих ізоляторів. Він пояснив, що експеримент спрямований на вивчення цього ринку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram