ГоловнаПраво

Генпрокурор призначив експертизу для встановлення зросту підозрюваної у справі про вбивство Шеремета Яни Дугарь

Виміряти зріст Дугарь просто на засіданні суд відмовився.

Генпрокурор призначив експертизу для встановлення зросту підозрюваної у справі про вбивство Шеремета Яни Дугарь
Фото: LB.ua

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка призначив експертизу для встановлення антропометричних даних Яни Дугарь у справі про вбивство Павла Шеремета.

Про це під час слухання справи про продовження запобіжного заходу підозрюваній сказав прокурор Сергій Зузак, а потім це прокоментував один з адвокатів Дугарь Микола Ореховський.

"Судячи з озвученого в суді, у справі немає даних про зріст Яни Дугарь. І сьогодні прокурор сказав, що генпрокурором Рябошапкою призначено експертизу для встановлення цих даних (зросту - LB.ua). Тільки зараз! Хоча вона - військовослужбовець, проходила медкомісію, у них є всі ці дані. Вони ж не змінювалися, їх додатковою експертизою можна не встановлювати", - сказав Ореховський.

Під час судового засідання адвокати пропонували досліджувати фото, на якому Дугарь разом з дівчиною зростом 165 см (саме такий зріст з похибкою 3% визначила експертиза у дівчини на відео слідства), поруч з лінійкою, і видно, що зріст Яни Дугарь вищий на 10 см. Суд відмовив у такому клопотанні, як і в тому, щоб виміряти зріст Дугарь просто на засіданні.

Тоді адвокати попросили зобов'язати прокуратуру показати експертизу, яку раніше вже публікували в ЗМІ і де озвучено зріст людей на відео. Йдеться про жінку і чоловіка, зафіксованих на відео в ніч на 20 липня 2016 року - напередодні вбивства Шеремета.

"Ми точно знаємо зріст жінки на відео. Зріст Яни без взуття - 175 см. Вони кажуть, що Яна - "розвідниця". Але справа в тому, що цю "розвідницю" (дівчину на відео - LB.) зафіксувала та сама камера, яка зафіксувала жінку і чоловіка через два дні, той самий ракурс. Дівчина, яку вони видають за Яну, йде по тій самій траєкторії, що ця жінка, яку вони видають за Юлію Кузьменко. Якщо ми маємо зріст жінки, яку зняли з чоловіком, можна накласти дівчину, що йде майже крок у крок з жінкою два дні перед тим - і отримаємо зріст дівчини-"розвідниці", - говорить адвокат.

За його словами, якби суд установив, що така експертиза є у справі і її надали на ознайомлення адвокатам, вдалося б точно визначити зріст дівчини на відео і зіставити зі зростом Дугарь. Однак суд відмовив адвокатам.

Зі свого боку адвокат Ореховський оголосив відвід судді Віталію Писанцю. Клопотання відхилила суддя Григоренко, яка його розглядала.

Коли відбудеться судове засідання про продовження запобіжного заходу Дугарь, адвокатам поки що не відомо.

Нагадаємо, 8 січня підозрюваній Яні Дугарь пом'якшили запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт, а 24 січня - з цілодобового домашнього арешту на нічний. Як відомо, 13 грудня Печерський райсуд Києва заарештував Яну Дугарь під цілодобовий домашній арешт.

Нагадаємо, організатором убивства Павла Шеремета слідство вважає Андрія Антоненка (Riffmaster). До свого задуму він нібито залучив жительку Києва, волонтера Юлію Кузьменко (Лиса) і контрактницю Яну Дугарь, а також низку невстановлених осіб.

За версією слідства, саме Антоненко керував діями членів групи, розподілив між ними ролі, купив боєприпаси, забезпечив транспорт і вибрав час убивства.

Рябошапка визнав недостатніми докази в справі про вбивство Шеремета.

Марія ЛебедєваМарія Лебедєва, ​журналістка
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram