ГоловнаПолітика

Оприлюднено текст підозри підозрюваним у вбивстві Шеремета

У документі названо трьох фігурантів.

Оприлюднено текст підозри підозрюваним у вбивстві Шеремета
Фото: Сергей Нужненко

Адвокат Влад Добош оприлюднив текст підозри своїй клієнтці Юлії Кузьменко, яка фігурує у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Із документа випливає, що організатором злочину слідство вважає Андрія Антоненка (Riffmaster), захопленого "ультранаціоналістичними ідеями", який культивує "велич арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної приналежності". За версією поліції, вбивство білоруса Шеремета мало привернути увагу суспільства до націонал-радикальних ідей.

До свого задуму він залучив жительку Києва, волонтерку Юлію Кузьменко (Лиса) і контрактницю Яну Дугарь, а також кількох невстановлених осіб. Імен Владислава Грищенка (Буча) й Інни Грищенко (Пума) в підозрі немає, хоча напередодні поліція заявила, що вони також можуть бути причетними до злочину.

За версією слідства, саме Антоненко керував діями членів групи, розподілив між ними ролі, купив боєприпаси, забезпечив транспорт й обрав час убивства. За Шереметом довго стежили, при цьому підозрювані для маскування нібито використовували перуки, сонцезахисні окуляри і змінний одяг.

За кілька днів до злочину одна з підозрюваних - Яна Дугарь - нібито двічі приходила на вулицю Івана Франка, щоб установити, де Шеремет паркує автомобіль. Після чого вночі 20 липня 2016 року Кузьменко в присутності Антоненко прикріпила до днища машини саморобну бомбу, для виготовлення якої була використана вибухівка "гексоген" з елементами ураження протипіхотної міни МОН-50 і електродетонатором з дистанційним управлінням.

Уранці того самого дня вона дочекалася, коли Шеремет сяде в машину, під'їде до перехрестя, й активувала вибуховий пристрій. У результаті вибуху журналіст отримав тяжкі травми і помер.

Після вибуху Кузьменко перевдяглася і покинула місце злочину, йдеться в тексті підозри.

Їй закидають ч.3 ст.28, п.п. 5, 12 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу - організоване умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram