ГоловнаПолітика

​Оржель: газовий контракт буде підписано на 5 років з можливістю продовження ще на 10

Україна відмовиться від позовних претензій до "Газпрому".

​Оржель: газовий контракт буде підписано на 5 років з можливістю продовження ще на 10
Фото: mpe.kmu.gov.ua

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель офіційно підтвердив, що Україна домовилася про продовження транзиту російського газу на період 2020-2024 років.

Про це він сказав на брифінгу в суботу за підсумками останнього дводенного раунду газових переговорів.

"Два складні, непрості дні конструктивних переговорів, в результаті яких досягнуте пакетне розуміння, як будуть просуватися наші взаємини", - сказав Оржель.

Він повідомив, що домовленості передбачають продовження транзиту і виплату Росією понад 2,9 млрд доларів "Нафтогазу" в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Оржель додав, що газовий контракт буде підписано на п'ять років, але його можна буде продовжити.

"Транзит на п'ять років з можливістю пролонгації ще на десять років. Що також важливо - зафіксовані мінімально гарантовані обсяги для транзиту. Перший рік - 65 і 40 наступні чотири роки. У нас є певні зниження обсягів транспортування, сторони розуміють, що тариф повинен зростати, тобто буде деяке збільшення тарифу на транспортування", - сказав він.

За словами Оржеля, кінцевий розмір тарифу повинен визначити регулятор.

"Пакетне рішення передбачає перегляд позицій щодо майбутніх арбітражів. Тобто рішення про 3 млрд чітко визначено, інші позови в рамках пакету будуть відкликані", - додав він.

"Ми зробили майже неможливе. Ми за три місяці зробили анбандлінг, ми домовилися про обсяги транзиту, ми забезпечили стабільність на українському та європейському ринках. Це означає, що Україна надійний партнер, Україна виконує свої зобов'язання, Україна забезпечує енергетичну безпеку в Україні", - підсумував Оржель.

Він додав, що новий контракт планується підписати до кінця року.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року закінчується 10-річний транзитний контракт між НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом".

Україна за участю Єврокомісії намагалася добитися від Росії підписання нового 10-річного договору щодо транзиту газу обсягом до 90 млрд кубометрів на рік. Водночас у "Нафтогазі" спочатку були скептично налаштовані стосовно його підписання, виконавчий директор групи Юрій Вітренко говорив, що варто готуватися до припинення транзиту газу з 2020 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram