Президент Володимир Зеленський ініціює введення мораторію на перевірки фізичних осіб - підприємців (ФОП) усіх категорій, крім "ризикових" строком на два роки.
Про це повідомляє пресслужба глави держави.
"Таким чином глава держави відгукнувся на заклики представників малого бізнесу, які вийшли з протестами проти законів "Про внесення змін до законів "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" та "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг", що вводять електронний чек", - йдеться в повідомленні.
Заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів зазначила, що згадані закони спрямовані не проти ФОП, а проти великого бізнесу, який оформляє свою діяльність як група ФОП, тим самим зменшуючи обсяг сплати податків. Вона пояснила, що електронні чеки для ФОП вводяться тільки з 2021 року, "тому ті, хто лякають малих підприємців штрафами за невидачу електронного чека вже з нового року, просто вводять людей в оману або відверто маніпулюють".
"ФОПам фактично гарантована незмінність умов ведення бізнесу. А народні депутати з об'єднання "За ФОП" вже готують законодавчі ініціативи щодо захисту інтересів малих підприємців. Зокрема, вони будуть працювати над переведенням в електронну форму звітності для ФОП, спрощенням податкового адміністрування та іншими законодавчими ініціативами", - пояснила Ковалів.
Зі свого боку Зеленський зазначив, що умови ведення бізнесу для малих підприємців необхідно покращувати, в зв'язку з чим доручив ввести мораторій на перевірки ФОП "для всіх категорій, крім ризикових, начебто ювелірного бізнесу", наголошується в повідомленні. Президент також виступив за те, щоб протягом першого року дії закону відповідальність за неправильне ведення звітів була пом'якшена.
20 вересня Рада прийняла закони, які зобов'язують ФОПів 2-4 категорій переходити на касові апарати. Від необхідності використовувати РРО звільняються ФОПи першої категорії.
Нагадаємо, влітку 2015 року набула чинності норма Податкового кодексу, за якою підприємці 3-ї групи єдиного податку повинні були почати використовувати РРО. Передбачалося також, що підприємці 2-ї групи будуть зобов'язані використовувати РРО з 1 січня 2016 року. Однак ці норми викликали протести бізнесу, і в результаті 1 липня парламент прийняв закон, яким дозволив бізнесу з доходом до мільйона як і раніше працювати без касових апаратів.