У Кабінеті Міністрів разом із представниками громадських організацій мають намір створити робочі групи для боротьби з корупцією в різних галузях. Про це заявив міністр Кабміну Дмитро Дубілет під час конференції, присвяченій антикорупційним заходам, передає "Укрінформ".
"Щодо кожного проєкту ми зможемо сформувати спільну робочу групу, яка складатиметься з представників уряду та громадянського суспільства", - зазначив Дубілет.
Координаторка урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" Оксана Величко підкреслила, що 110 громадських організацій описали 139 необхідних антикорупційних заходів у різних сферах.
"Кожний антикорупційний захід має опис проблеми та рішення, кроки, які необхідно зробити, щоб подолати її. Запропоновані 139 коротких описів антикорупційних заходів не є вичерпними з погляду кількості та рецептів рішень", - зазначила вона.
За словами Величко, серед корупційних схем, які необхідно викорінити, є затягування з прийняттям рішень інститутами й органами влади, що змушує бізнес звертатися до посередників для "вирішення питань".
"Наприклад, були скарги, що Державіаслужба затягує з розглядом питання про визначення допустимої висоти будинків навколо аеропортів, і будівельники змушені шукати людей, які допоможуть прискорити вирішення питання", - сказала вона.
Вона додала, що для боротьби з галузевими корупційними схемами необхідні мобільні ефективні команди, які включали би в свій склад і державних службовців, і громадських діячів, і експертів.
Нагадаємо, 31 серпня Дубілет вніс законопроєкт про перезапуск Нацагентства з питань запобігання корупції. Він запропонував змінити форму управління НАЗК, зобов'язати керівництво свого Офісу подавати е-декларації, а також скоротити держфінансування політичних партій.
Крім того, у вересні Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроєкт про грошову винагороду викривачів корупції. Згідно з ним, викривачам корупції гарантуватимуть захист і конфіденційність, а також матеріальну винагороду в межах 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру хабара.