ГоловнаПолітика

Апеляційний суд визнав прослуховування Розенблата порушенням депутатської недоторканності

Обвинувачений у корупції депутат пригрозив відсудити в держави 100 млн гривень.

Шостий апеляційний адміністративний суд 12 червня відхилив апеляційні скарги НАБУ і Генпрокуратури на рішення Окружного адмінсуду Києва, який у вересні минулого року визнав незаконними оперативно-розшукові заходи Національного антикорупційного бюро щодо депутата Верховної Ради Борислава Розенблата.

Про це депутат повідомив у фейсбуці, опублікувавши постанову суду.  

ОАСК встановив, що НАБУ безпідставно здійснювало дії щодо кримінального переслідування Розенблата за межами відповідного кримінального провадження і без дотримання законодавчих вимог щодо необхідності забезпечення депутатської недоторканності, тобто без отримання згоди Ради на притягнення позивача до кримінальної відповідальності.

Суд вирішив, що це призвело до протиправного втручання в особисте і сімейне життя депутата.

За результатами розгляду справи, що тривав близько року, задовольнив позов, визнавши протиправними дії відповідача та зобов'язав їх дотримуватися вимог чинного законодавства і гарантій депутатської недоторканності.

При цьому судді в ОАСК заявили, що не можуть оприлюднити мотивувальну частину цього рішення, оскільки в матеріалах справи є документи, які містять державну таємницю.

На прес-конференції 14 червня Розенблат заявив, що на підставі цього рішення готує позов до НАБУ про компенсацію моральної та матеріальної шкоди.

"Цей збиток я виношу в розмірі 100 млн грн. Не дивуйтеся з такої великої суми, ми все порахували: як вони постійно згадували моє ім'я, як вони знищували мою політичну репутацію, діяльність, моє життя... Ці гроші я перекажу, якщо суд ухвалить законне рішення, на управління капітального будівництва м. Житомира", - цитує Розенблата "Житомир.info".

Нагадаємо, Розенблат є фігурантом так званої "бурштинової справи".

Його та ще одного депутата Максима Полякова підозрюють в одержанні неправомірної вигоди за подання до парламенту законопроектів і вчинення інших дій, пов'язаних з видобутком бурштину, в інтересах компанії-нерезидента.

Дії Розенблата кваліфіковано за ч.4 ст.368 (одержання хабара), ч.2 ст.369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу.

2016 року в рамках розслідування нелегального видобутку бурштину на нардепа вийшла агент НАБУ. Вона назвалася представником компанії "Фуджейра" з ОАЕ, яка нібито мала намір добувати й експортувати бурштин із Житомирської області. Депутат мав допомогти агенту отримати ліцензію на користування надрами та внести законодавчі поправки до Митного й Податкового кодексу спеціально під "Фуджейру", зокрема щоб компанія платила меншу ренту за видобуток бурштину.     

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram