Уряд внесе на розгляд РНБО перелік юридичних осіб, щодо яких повинні бути введені санкції за незаконне будівництво Керченського моста.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і ВПЛ.
"Таке рішення було прийнято сьогодні під час засідання Кабінету Міністрів України. Так, урядом було схвалено проект розпорядження про застосування санкцій щодо причетних до будівництва Керченського мосту", - йдеться в повідомленні.
У документі пропонується ввести санкції проти 19 юридичних осіб (приватних компаній і компаній в Федеральній власності РФ, федеральних установ РФ), які є керівниками/засновниками юридичних осіб, залучених до процесу незаконного будівництва Керченського мосту.
"Зокрема, в санкційні списки потрапили такі компанії, як ТОВ "Стройгазмонтаж" (виконавець з проектування та будівництва), його дочірня компанія ТОВ "СГМ-Міст" (м.Москва), головний проектувальник проекту АТ "Інститут Гіпростроймост - Санкт-Петербург" (м.Санкт-Петербург), субпідрядники ПАТ "Мостотрест" (м.Москва), ТОВ "Портгідробут" (м Новоросійськ), і т.п.", - наголошується в повідомленні.
У міністерстві переконані, що введення санкцій до всіх причетних юридичних осіб (приватних компаній і компаній у федеральній власності РФ, федеральних установ РФ), які брали участь у незаконному будівництві Керченського моста, "унеможливить економічні відносини з Україною, дозволить обмежити або припинити економічні відносини зі країнами Європейського Союзу та Сполученими Штатами Америки".
"Більшість з переліку юридичних осіб так чи інакше залучені до здійснення Російською Федерацією великих інфраструктурних проектів, спрямованих на незаконне включення інфраструктури тимчасово окупованого Кримського півострова до складу Російської Федерації. У тому числі на забезпечення транспортної доступності Кримського півострова з території Російської Федерації", - додали в Міністерстві.
Нагадаємо, в кінці липня Європейський Союз ввів санкції стосовно шести російських компаній, в тому числі проти двох компаній бізнесмена Аркадія Ротенберга, наближеного до президента РФ Володимира Путіна, через будівництво Керченського моста з РФ в окупований Крим.
Вони введені проти компаній: "Інститут Гіпростроймост" за розробку проекту моста, "Стройгазмонтаж" - за державний контракт на будівництво моста, "Стройгазмонтаж-Мост" - за управління проектом будівництва, "Мостотрест" - за держконтракт на технічне обслуговування моста (останні три належать олігарху Аркадію Ротенбергу, проти якого введені санкції ЄС і Великобританії) і "ВАД"- основного підрядника на будівництво автотраси "Таврида" в Криму, дороги через Керченський міст і під'їзних шляхів до неї.
Також санкції введені проти суднобудівного заводу "Залив" (Керч) за участь в будівництві нової залізниці до Керченського моста, що з'єднує Росію з Кримським півостровом.
Нагадаємо, мостовий перехід через Керченську протоку складається з паралельних автомобільної та залізничної секцій. Автомобільна дорога налічує 4 смуги руху. Пропускна здатність траси - до 40 тис. автомобілів на добу. Рух автомобільною частиною моста відкрили 15 травня 2018 року.
Залізниця включатиме два шляхи другої категорії залізничних ліній. Розрахункова швидкість руху пасажирських поїздів з мостом - 120 км/год., вантажних - 80 км/год.
Міст починається на Таманському півострові, проходить наявноою 5-кілометровою дамбою, виходить на острів Тузла, перетинає Керченську протоку, огинаючи мис Ак-Бурун з півночі. Довжина переходу становить 19 км. Довжина аркових прольотів моста становитиме 227 м, висота судноплавної арки - 35 м.
Україна вважає Керченський міст загрозою для національної безпеки і планує включити відомості про незаконне будівництво цього об'єкта в позов проти Росії про порушення конвенції за Морським правом.