ГоловнаПолітика

"Віче" біля Ради зібрало близько півсотні учасників

Наметове містечко "буде стояти до перемоги".

"Віче" біля Ради зібрало близько півсотні учасників

У суботу на площі Конституції біля Верховної Ради пройшло так зване віче учасників акції за політичну реформу.

Судячи з відео, оприлюдненого в фейсбуці "Штабом блокади торгівлі з окупантами", захід зібрав близько півсотні людей.

Один з організаторів акції біля Ради нардеп Єгор Соболєв, виступаючи на "віче", заявив, що наметове містечко "буде стояти до перемоги як кістка в горлі людей, які об'їдають цю країну".

"Повною перемогою", за його словами, стане прийняття закону про антикорупційний суд, закону про скасування депутатської недоторканності і "всіх інших законів", які подали або розробили організатори акції.

"Все це робиться для того, щоб не тільки Петро Порошенко, а всі без винятку олігархи були позбавлені влади. Це ми будемо вважати повною перемогою. Від Ахметова до Григоришина - всі ці люди повинні втратити вплив на політику, медіа, суди і прокуратуру", - заявив Соболєв.

Також, за його словами, повинні бути покарані "всі, хто відповідальний за котли, за страшні воєнні поразки і за розкрадання країни".

Говорячи про дії, які буде приймати "новий Майдан", Соболєв згадав відмову купувати продукцію "Рошен". Також ветерани війни на Донбасі, заявив Соболєв, перейдуть до "активних операцій з припинення незаконних шляхів збагачення президента Порошенка та інших олігархів, з якими він часто діє в парі". Депутат запропонував подумати над тим, які операції це будуть.

Нагадаємо, активісти перебувають під Верховною Радою з 17 жовтня.

Тоді представники різних політичних сил і громадських організацій, зокрема: "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі, "Батьківщина", "Самопоміч", "Громадянська позиція", "ДемАльянс", "Свобода" і Національний корпус оголосили про проведення акції, а пізніше прихильники Саакашвілі встановили намети. Серед вимог учасників акції - скасування депутатської недоторканності, створення антикорупційного суду і введення пропорційної виборчої системи з відкритими списками.

Після цього Верховна Рада направила до Конституційного суду законопроекти щодо скасування імунітету, але відмовилася змінювати виборчу систему. Законопроект про антикорупційний суд досі не внесено до парламенту.

19 жовтня громадська організація "Реанімаційний пакет реформ", "Центр протидії корупції", "Громадянська платформа", "ДемАльянс", "Самопоміч" та інші заявили про наміри продовжувати протест "іншими методами" і пішли з наметового містечка під Радою. У той же час "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі прийняв рішення продовжувати акцію під Верховною Радою. У наметах також вирішили залишатися прихильники депутатів від "Самопомочі" Єгора Соболєва та Семена Семенченка.

Пізніше Саакашвілі заявив, що після 7 листопада наметове місто можуть згорнути.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram