Зоозахисники стверджують, що норкові ферми в Київській області завдають серйозної екологічної шкоди територіям, на яких розташовані, однак громадські активісти і місцеві жителі відкрито критикують таку позицію.
Місцеві жителі схвалюють роботу норкових ферм переважно через фінансову вигоду.
Про це повідомляє Главком з посиланням на "Апостроф".
Опонентами зоозахисників у цьому питанні виступили не тільки бізнесмени,яку розводять норку, а й жителі регіонів, де вже існують такі ферми або збираються їх будувати. Також на бік підприємців стали представники низки громадських організацій, в тому числі екологи.
Вони стверджують, що аргументація про "екологічному шкоду" від норкових ферм надумана, а в появі таких господарств бачать позитивні сторони - підприємства дають суттєвий стимул для розвитку регіону, нові робочі місця з зарплатами, відчутно вищими від середньої (близько 12 тисяч гривень), і додаткові фінансові надходження місцевим громадам. Прихильники ферм навіть апелюють до їх корисності для екології - адже норка є природним і вигідним у всіх сенсах утилізатором відходів інших сфер тваринництва.
Після відвідин обох ферм, де суттєвих проблем не було виявлено, журналісти поцікавилися думкою про побачене у представників громадських організацій Львівської області, які також відвідали ці ферми.
"Відвідавши ці норкові ферми, можу однозначно сказати, що з екологічною безпекою там усе гаразд. Точно, вони не становлять тієї шкоди, про яку заявляли зоозахисники", - прокоментував ситуацію активіст ГО "Львівська екологічна рада" Віктор Горбач.