ГоловнаЕкономікаДержава

Рада у вівторок розгляне два найважливіші євроінтеграційні законопроекти

Депутати мають шанс повернути Україну в коло держав, де поважають свої зобов'язання.

Рада у вівторок розгляне два найважливіші євроінтеграційні законопроекти
Остап Еднак
Фото: Макс Требухов

Депутат Верховної Ради Остап Єднак вважає, що у вівторок, 22 травня, парламент розглядатиме два найважливіші євроінтеграційні законопроекти з нинішнього порядку денного.

Про це він сказав на круглому столі, який було організовано у рамках інформаційного партнерства Реанімаційного Пакету Реформ і Інституту Горшеніна.

Йдеться про законопроект №2009а-д "Про оцінку впливу на навколишнє середовище", доопрацьований з урахуванням пропозицій Президента, а також законопроект №6106 "Про стратегічну екологічну оцінку".

"Найважливіші євроінтеграційні законопроекти, які на сьогодні є в порядку денному парламенту на виконання договору про євроасоціацію і не тільки. Завтра те, як проголосує Верховна Рада, буде свідченням, або ми йдемо в бік Заходу, або залишаємося на пострадянському просторі", - заявив він.

Єднак заявив, що поточні механізми екологічної експертизи призводять до того, що бізнес змушений іти на корупційні зловживання і непрозоро вирішувати питання будівництва об'єктів.

"Щодо завтрашнього голосування, є побоювання, що приховане бізнес-лобі впливає на різні депутатські групи, всупереч загальному консенсусу політичних сил і депутатів проголосувати ці закони, які ми голосували в жовтні минулого року", - сказав він.

При цьому він підкреслив, що під час підготовки до розгляду автори законопроектів виключили всі спірні моменти, такі як необхідність оцінки впливу на навколишнє середовище при будівництві об'єктів військової інфраструктури. Також залишаються гарантії, що без рішення суду діяльність бізнесу не буде зупинена.

"Усе враховано, закон збалансований. Я вважаю, що потрібно завтра його голосувати", - заявив Єднак.

Депутат Іван Рибак, який був на круглому столі, висловив упевненість, що як мінімум законопроект №6106 буде прийнято.

"Пропозиції президента, які надійшли після цього законопроекту в парламенті, вже враховані. І я думаю, що завтра ми підтримаємо цей закон і він буде прийнятий", - сказав він.

Заступник міністра екології Микола Кузьо, зі свого боку, висловив думку, що ухвалення цих законів дозволить повернути Україну в коло держав, які поважають свої міжнародні зобов'язання.

"На другому тижні червня буде чергова нарада сторін конвенції [Еспо], де без прийняття цих двох законів Україну можуть очікувати досить неприємні рішення. Зараз наші партнери очікують результатів завтрашнього голосування. Ми дуже сподіваємося, що зможемо поїхати на нараду сторін з позитивним результатом", - додав він.

За словами Кузя, аналогічна ситуація зараз і в Енергетичному співтоваристві.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року Рада прийняла два законопроекти про екологічну оцінку, які були зобов'язанням України в рамках Угод про асоціацію з Європейським Союзом, але пізніше президент Петро Порошенко ветував їх.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram