"Нові лідери" – ми потрапили до десятки, тепер треба влучити в "яблучко"

Відбірковий комітет телешоу "Нові лідери" назвав голову Наглядової ради Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Геннадія Друзенка одним з десяти фіналістів конкурсу, переможець якого отримає 1 млн гривень на реалізацію свого проекту. Проект, з яким Друзенко змагається за приз, називається "Мобільна клініка для "сірої зони". Ефір другої передачі цього шоу на каналі ICTV відбувся вчора ввечері.

Рішення про десятку фіналістів Відбірковий комітет ухвалив по завершенню першого етапу конкурсу, переглянувши й прослухавши презентації проектів 100 попередньо відібраних претендентів. Були застосовані чотири групи критеріїв: програмна мета, професійність, довіра до кандидата з боку комітету та підтримка проекту аудиторією. Очевидно, співзасновник ПДМШ задовольняв першим трьом критеріям, а щодо четвертого, то проект Друзенка отримав одну з найвищих оцінок – 89 відсотків підтримки.

Можна лише поспівчувати комітету, оскільки задача вибору десяти фіналістів була не з легких. Як сказала його членкиня Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА: "Ми побачили набагато більше [ніж 10] людей, достойних бути в топах". Можна і потрібно аплодувати всім учасникам конкурсу за їхню активну позицію та прагнення зробити Україну кращою. Але правда в тому, що, за умовами цього конкурсу, мільйон – лише один, і його отримає тільки один з учасників. Як кажуть в народі, the winner takes it all. Тому зрозуміло, що ПДМШ вболіває за свій проект і дуже розраховує на його підтримку з боку всіх своїх друзів – коли справа дійде до СМС-голосування.

Отже, ми потрапили до десятки, і це дуже приємно. Тож допоможіть нам тепер влучити в "яблучко". (Той випадок, коли гра слів була б зрозумілішою на мові агресора.)

Як було анонсовано вчора, "рівно за тиждень дві команди нових лідерів будуть доводити своє лідерство не на словах, а ділом… у шокуючих реаліях українського села", намагаючись вирішити проблеми конкретної громади. В анонсі можна почути, як один з фіналістів-конкурентів запитує: "ПДМШ, чого ви тут, чому ви зараз не на війні?" Друзенко на Фейсбуці прокоментував це так: "ПДМШ не залишив фронт заради "Нових лідерів" – просто ми маємо таку велику чудову команду, яка встигає скрізь. Наша "фішка" в тому, що справжній новий лідер – не Геннадій Друзенко, а сотні медиків-добровольців з усієї України, об'єднані в команду ПДМШ. Друзенко – лише їхній рупор і репрезентант".

Можна також додати, що ПДМШ бореться за цей мільйон саме для того, щоб надавати медичну допомогу населенню так близько від лінії фронту, що ближчими можуть бути тільки шанці.

Проект "Мобільна клініка для "сірої зони" передбачає, що на контрольованих урядом сільських територіях поруч із лінією фронту (у межах прибл. 5 км) працюватимуть дві мобільні клініки, які забезпечуватимуть безоплатне надання базових медичних послуг місцевому населенню. Кожна така клініка включатиме два транспортні засоби ПДМШ – швидка і мінібус – з бригадою медиків. Очікується, що кожна мобільна клініка обслуговуватиме в середньому близько 30 пацієнтів на день.

Необхідність застосування підходу "мобільна клініка" обумовлена вкрай незадовільним станом медичного забезпечення на прифронтових територіях. Так, за даними проведеного в липні 2017 р. дослідження (REACH 2017 Area Based Assessment, GCA, 5 km within the line of contact), дві третини закладів охорони здоров'я (54 з 81) у 27 містах і 73 селах у 500-кілометровій смужці вздовж лінії зіткнення зазнали пошкоджень. Багато з цих закладів стикаються з перебоями в постачанні електроенергії та води, причому не мають резервних джерел постачання.

З детальною концепцією проекту "Мобільна клініка" (англійською мовою) можна ознайомитися на сайті ПДМШ.

LB.ua в соцмережах: