Електронна петиція щодо ситуації з перерахунком пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб

1.    Оприлюднена на веб-сторінці Офіційного інтернет-представництва Президента України 31.01.2018 року за №22/042634-еп.

2.    Оприлюднена на веб-сторінці Електронних петицій Верховної Ради  України 30.01.2018 року, без номеру, в скороченому варіанті.

3.    Оприлюднена на веб-сторінці Електронних петицій Кабінету Міністрів України 05.02.2018 року за № 41/00147-18еп, в напівскороченому варіанті.

Віце-прем’єр-міністр України Розенко П.В. та Міністр соціальної політики України Рева А.О. приховано та непрозоро розробили та планують подати від Кабінету Міністрів до Верховної Ради України законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – «законопроект»). Цим «законопроектом» планується знищити діючий порядок нарахування військових пенсій шляхом заміни простої і прозорої системи обчислення і перерахунку раніше призначених пенсій (залежала від розмірів грошового забезпечення військовослужбовців) на багатоскладову формулу залежності від середньої заробітної плати в Україні та індексу споживчих цін. При цьому, специфіка виконання службових обов’язків, наявні фізичні і психічні навантаження, ризики для життя і наслідки для здоров’я (льотчики, моряки, десантники, розвідники, контррозвідники, спецназівці, оперативні співробітники та інші) до уваги не беруться.

Окрім того, рішення щодо врегулювання проблеми з пенсійним забезпеченням пенсіонерів органів внутрішніх справ взагалі не пропонується.

З аналізу «законопроекту» чітко видно, що так звані «реформатори» керувались виключно кон’юнктурними інтересами і не розглядали армію та правоохоронні органи як опору Держави. Очевидно що вони намагаються здійснити  мінімізацію пенсійних виплат та вирішили «зекономити» близько 10 млрд. грн. на рік, змінивши діючі принципи нарахування військових та прирівняних до них пенсій.

Такий «законопроект» носить демотивуючий, деморалізуючий і дестабілізуючий характер, спонукає військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів до дострокового розірвання контрактів та масового звільнення зі служби, а це є прямою загрозою національній безпеці і обороні держави.   

Правова оцінка діючого законодавства щодо пенсійного забезпечення пенсіонерів Збройних сил, силового та правоохоронного блоку свідчить, що  сформована роками діюча система призначення, обчислення, виплати і перерахування призначених пенсій залежно від зміни розмірів грошового забезпечення абсолютно не потребує кардинальних змін.

Так, Закон України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (надалі - Закон) за 25 років зазнав безліч поправок і на сьогоднішній день статті, які регулюють вищевказані питання, є практично ідеальними. Закон враховує всі проблеми, які за тривалий час були виявленні. До їх усунення долучались і Верховна Рада України, і президенти України, і уряди, і суспільство, і суди, які приймали  десятки тисяч рішень щодо окремих недоліків Закону у попередні роки.    

 «Реформатори» обґрунтовують необхідність кардинальної зміни діючого порядку нарахування пенсій потребою в осучасненні та підвищенні, а фактично суттєвому зменшенню пенсій даної категорії осіб, турботою про них, що є не чим іншим, як фарисейством. Для осучаснення та підвищення зазначених пенсій, з правової точки зору, не потрібно вносити зміни до вищезазначеного Закону, достатньо прийняти лише рішення Кабінету Міністрів України - Уряд такі рішення прийняв, а саме:

-    постанову  Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року   № 988 для органів внутрішніх справ;

-    постанову Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 для військовослужбовців та деяких інших осіб.

Жодного додаткового документу чи змін до Закону приймати не потрібно.

Однак,  27.12. 2017 року Кабінет Міністрів України приймає Постанову № 1052, якою тільки переносить терміни перерахунку та виплати вказаних пенсій в рамках діючого законодавства на 01.01.2019 року, чим переслідуються виключно дві цілі - заблокувати масові звернення даної категорії пенсіонерів до суду, які вже відбуваються і суди виносять позитивні  рішення на користь заявників з констатацією факту бездіяльності органів Пенсійного фонду України щодо невиконання ними вимог діючого Закону, а також виграшу часу для проведення процедури прийняття вищевказаного антиконституційного «законопроекту».

У випадку продовження вищезазначеної антиконституційної політики Уряду ми залишаємо за собою право на продовження розпочатих у 2017 році всеукраїнських акцій протесту та заявляти політичні вимоги до всіх органів влади  для забезпечення національної безпеки, зміцнення обороноздатності України та нашого соціального захисту в рамках міжнародного та вітчизняного права.

Відповідно до ст.17 Конституції України особи, які перебувають на службі у Збройних силах України та в інших військових формуваннях мають спеціальний статус та особливі умови соціального захисту.

Тому, спираючись на вищезазначене:

ВИМАГАЄМО:

1. Невідкладно забезпечити виплату перерахованих пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 з 01.01.2016 року

2. Невідкладно  скасувати  Постанову Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1052, як таку, що суперечить Конституції України та терміново розпочати перерахунок раніше призначених пенсій, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, згідно вимог діючого Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

3. Зупинити приховану від захисників України, правоохоронців та українського суспільства діяльність Кабінету Міністрів України щодо розробки та лобіювання «законопроекту» «Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який суперечить нормам Конституції України та міжнародного права.  

4. За дії, які несуть пряму загрозу національній безпеці і обороноздатності України, ставлять під загрозу її незалежність та територіальну цілісність, звільнити із займаних посад Віце-прем’єр-міністра України Розенка П.В. та Міністра соціальної політики України Реву А.О.

5. Зухвале порушення Конституції України всіма центральними органами державної влади викликає обурення у захисників України - ветеранів війни, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції, пенсіонерів Збройних сил України, правоохоронних органів та інших силових структур, членів їх родин.

Підтримати цю Петицію можна шляхом голосування на сайтах Міжнародної асоціації «ЦЕНТР» www.acentre.org.ua та http://petycia.acentre.org.ua, а, через них на сайтах для електронних петицій Адміністрації Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Від імені Ради Міжнародної асоціації офіцерів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю «ЦЕНТР» (Ідентифікаційний код громадської організації 21716197), електронна адреса: assoc.centre@gmail.com

Олександр Давиденко Олександр Давиденко , Президент Международной ассоциации офицеров специальных подразделений по борьбе с организованной преступностью "ЦЕНТР"
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook и Twitter