ГоловнаСвіт

США майже вдвічі знизили кількість біженців, яких зможуть прийняти в 2020 році

ООН висловило стурбованість таким рішенням.

США майже вдвічі знизили кількість біженців, яких зможуть прийняти в 2020 році
Поезд с мигранты из Центральной Америки, которые направляются в США, Тихуана, Мексика.
Фото: EPA/UPG

Президент США Дональд Трамп ухвалив рішення, згідно з яким у 2020 фінансовому році в Сполучені Штати зможуть переселитися не більш ніж 18 тисяч біженців. Про це повідомив держсекретар США Майк Помпео в суботу, 2 листопада, передає DW.

У 2019 фінансовому році США погодилися прийняти на постійній основі до 30 тисяч біженців. Попередник Трампа на посту президента США Барак Обама в 2017 році був готовий прийняти понад 100 тисяч біженців.

Адміністрація Трампа ухвалює зовнішньополітичні рішення, "ґрунтуючись на реальності, а не на побажаннях", вказав Помпео.

Він зазначив, що міграційна система США перебуває під сильним тиском через гуманітарну кризу на кордоні з Мексикою, через яку в США щомісяця намагаються перебратися на проживання тисячі людей. Помпео додав, що, перш ніж США зможуть приймати більш значну кількість біженців, цю кризу необхідно взяти під контроль.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) висловило стурбованість рішенням Вашингтона. Обмеження кількості прийнятих мігрантів до 18 тисяч осіб означає, що тисячі найвразливіших біженців будуть змушені жити в умовах високого ризику, попередили в управлінні.

В УВКБ також вказали на те, що зниження кількості прийнятих у США біженців надсилає іншим країнам "контрпродуктивний сигнал".

Зазначимо, Трамп декларує обмеження імміграції в США як одну з головних цілей своєї адміністрації. Раніше повідомлялося, що Трамп заборонив в'їзд іноземцям, нездатним оплатити медичні витрати.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram