У Росії мають намір ввести обов'язкову акредитацію компаній, керуючих візовими центрами. Це може призвести до їх закриття і появи величезних черг у консульствах, повідомила в четвер "Интерфаксу" прес-секретар Російського союзу туріндустрії Ірина Тюріна.
Запропоновані "Єдиною Росією" вимоги припускають, що максимальна частка іноземної участі в статутному капіталі компанії не повинна перевищувати 20%. Однак сьогодні в Росії працюють винятково іноземні керуючі візовими сервісними центрами: VFS Global, GVCW, VMS, BLS, TLS, Pony Express.
"Критерії видачі акредитації зараз такі, що жоден з діючих операторів ВЦ отримати її не зможе. Як мінімум за одним пунктом - частка іноземної участі в статутному капіталі - жодна з них не пройде пропоновану акредитацію МЗС. Усім іноземним дипмісіям у Росії доведеться або терміново міняти сервіс-провайдерів, або припиняти діяльність візових центрів", - зазначила Тюріна.
Жодна російська фірма не зможе відповідати всім вимогам законопроекту.
"Припустимо, як тимчасове рішення компанія-власник контракту з дипмісією могла б передати оперативне управління СВЦ, включаючи збір персональних даних заявників, такому собі субпідряднику - російській юрособі. Припустимо, за короткий час ця юрособа могла б відкрити 20 філій у різних містах і отримати необхідні сертифікати відповідності закону 152-ФЗ, що вже з галузі фантастики. Але звідки в цієї юрособи раптом візьметься трирічний досвід роботи в сфері надання візових послуг?" - сказала Тюріна.
"Посольствам і консульствам буде простіше закрити візові центри в Росії, ніж знайти підрядників, що відповідають новим вимогам закону. А візи оформлятимуть по-старому - у власному візовому відділі, часто єдиному на всю величезну країну. А отже, і туристи, і туроператори ризикують повернутися до практики початку "нульових", коли отримання віз щоразу ставало незабутнім квестом", - додала вона.
Візовий центр - це посередник, який приймає документи на візу і відправляє їх на розгляд у посольство або консульство.