Російська газова турбіна, яку створили в корпорації "Ростех" у рамках імпортозаміщення, розвалилася під час випробування.
Про це пише Reuters.
Дослідний зразок - модернізована газотурбінна установка 110М - розвалилася під час випробувань і відновленню не підлягає, сказали обидва джерела. Випробування проходили на заводі "Сатурн", що входить у держкорпорацію "Ростех", у Рибінську. За словами одного з джерел, вони пройшли в грудні, під час випробувань "турбіна розвалилася". "Її намагалися відновити до березня, але не вдалося", - сказав він.
Влада Росії включила доопрацювання російської турбіни 110 в програму імпортозаміщення, розраховуючи закрити локальний попит вітчизняним обладнанням. Проектом займається спільне підприємство держенергохолдингу "ИнтерРАО", корпорації "Роснано" і "Сатурна", які ще в 2012 році створили спеціальний інженерний центр для модернізації двигуна і створення ГТД-110М.
У Росії не налагоджене серійне виробництво газових турбін середньої і великої потужності. Перша спроба створити такий продукт була в 1990-х і на початку 2000-х на базі заводу "Сатурн", з якого вийшло кілька турбін, але вони потребували доопрацювання, тому серійний запуск не почався. "Газпром", що купив таку турбіну, взагалі відмовився від її експлуатації.
Більшість нових російських електростанцій будувалися на імпортних турбінах, куплених у Siemens, французької Alstom, американської General Electric, італійської Ansaldo Energia.
Російське Міненерго оцінює внутрішній попит з 2020-го по 2035 рік у 80 газових турбін потужністю від 50 до 180 мегават і 20 газових турбін потужністю від 300 мегават.