Уряд Угорщини викреслить деякі спірні пункти із законопроекту, покликаного регулювати діяльність неурядових організацій (НУО), що фінансуються з-за кордону.
Про це повідомляє Аssociated Рress.
Голова штабу прем'єр-міністра Віктора Орбана Янош Лазар заявив, що уряд прийняв і затвердив деякі "юридичні проблеми", відзначені Венеціанською комісією - радниками Ради Європи.
Відповідно до законопроекту, який, як очікується, ухвалять наступного тижня, НУО, які отримують більш ніж $26 тис. на рік з-за кордону, повинні офіційно реєструватися і розкрити своїх іноземних вкладників.
Згідно з рекомендаціями комісії, цивільним групам доведеться перераховувати тільки вкладників, які дають більш ніж 500 тис. форинтів, а НУО буде дозволено подавати документи на видалення з реєстру, якщо вони отримають менш ніж $26 тис.
Очікується, що один з найбільш спірних пунктів законопроекту - обов'язок НУО повідомити про статус фінансованих з-за кордону в більшості друкованих та онлайн-виданнях - не змінюватиметься.
"Уряд робить те, що завжди робить, ігноруючи основні критичні зауваження", - зазначив Гергель Баранді, депутат від опозиційної Соціалістичної партії Угорщини, підкресливши, що жодних суттєвих змін у законопроекті не зроблено.
Нагадаємо, що регулярні демонстрації проти політики партії Орбана тривають уже близько двох місяців. 11 квітня правоконсервативний уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана шляхом прискореної процедури провів через парламент законопроект, згідно з яким іноземні ВНЗ повинні мати відділення у своїй країні, крім відділення в Угорщині. Конституційний суд Угорщини незабаром повинен розглянути законопроект, згідно з яким Центрально-Європейський університет (CEU), заснований американським мільярдером Джорджем Соросом, фактично муситиме припинити свою роботу в країні. CEU, в якому навчаються близько 1800 студентів із сотні країн, має статус приватного іноземного вишу з акредитацією в США, але в нього єдине відділення в Будапешті.
Минулого тижня Орбан заявив, що Сорос фінансує організації, які нагадують мафіозну мережу.