ГоловнаСвіт

Турецький міністр звинуватив Німеччину в "культурному расизмі"

В Анкарі бурхливо відреагували на заяви німецьких дипломатів про перспективу членства Туреччини в ЄС.

Турецький міністр звинуватив Німеччину в "культурному расизмі"
Фото: segodnya.ua

Турецький міністр з європейських справ Омар Челік звинуватив владу Німеччини в "культурному расизмі".

Як повідомляє Hurriyet Daily News, таким чином він відреагував на висловлювання представника Німеччини в Єврокомісії Гюнтера Еттінгера про те, що Туреччина навряд чи стане членом ЄС при нинішньому президенті країни Реджепі Таїпі Ердогані.

Челік також розкритикував заяву єврокомісара з питань розширення Йоганнеса Гана про те, що Анкара не витратить виділені їй €2,7 млрд на поліпшення умов життя біженців.

"Ган сказав, що "Туреччині потрібні ці гроші". Туреччини вони не потрібні. Туреччина - країна, яку не можна купити. Роблячи подібні заяви, Ган повинен розуміти, що він перешкоджає процесу, про який домовилися ЄС і Туреччина", - заявив турецький міністр.

Ідеться про заяву Еттінгера про те, що в найближче десятиліття Туреччина навряд чи приєднається до Євросоюзу. За словами єврокомісара, питання членства Туреччини в ЄС "імовірно, буде актуальним тільки після того, як Ердоган покине пост голови держави". Проте позиція Еттінгера не є офіційною позицією німецької влади.

У березні Туреччина і ЄС узгодили основні принципи вирішення проблеми мігрантів. В обмін на участь у програмі Туреччина повинна була отримати €3 млрд і безвізовий режим. Євросоюз призупинив процес скасування віз у травні, коли президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган відмовився міняти законодавство в частині боротьби з тероризмом.

У липні ЄС відкинув введення безвізового режиму з Туреччиною в 2016 році. Брюссель зажадав, щоби перш за все Анкара виконала нормативи, перераховані в списку з 72 пунктів, причому деякі з них стосуються внесення змін до чинного законодавства Туреччини.

Крім того, критику ЄС викликала перспектива повернення смертної кари в Туреччині. Про ймовірне введення такого виду покарання країни почали говорити після невдалої спроби військового перевороту 15 липня.

15 серпня Туреччина зажадала від ЄС скасування віз до кінця жовтня.

LB.ua в соцмережах: