Безкоштовна освіта за кордоном — це не міф, а реальність. Потрібно лише знати способи вступу на безоплатну форму. Є варіанти заручитися підтримкою свого університету, країни навчання, приватних фондів або майбутнього роботодавця. Можливостей багато, але в цій статті ви знайдете 3 найпростіших і реальних.
![](https://i.lb.ua/020/26/5e7dcd8853614.jpeg)
Спосіб 1: Гранти
Міжнародні гранти — це фінансова допомога для студентів до 30 років. Розмір гранту може бути різним. Він залежить не тільки від можливостей фонду, але і від того, наскільки кандидат відповідає вимогам, яка у нього мотивація та інших чинників.
Іноді студенти отримують повне покриття витрат на навчання за кордоном:
● оплату навчання;
● проживання;
● переліт і особисті витрати.
Здебільшого фонди пропонують неповні гранти. Вони охоплюють лише плату за освіту в університеті.
Шанси на виграш гранту залежать від середнього балу, особистісних якостей претендента, досвіду його волонтерства та соціальної активності.
![](https://i.lb.ua/059/02/5e7dcdaf9b664.jpeg)
Щоби виграти грант, слід вибрати один з варіантів:
- Зв'язатися з університетом і уточнити у них наявність грантів. Заповнити пакет документів (видає ВНЗ). Особливу увагу звернути на мотиваційний лист та рекомендації — вони повинні показувати кандидата позитивно.
- Оформити заявку на грант через посольство. Фінансова допомога пропонується від міністерства культури або освіти. Порядок участі та перелік документів схожий із тим, які пропонують університети.
- Брати участь у партнерських програмах з обміну студентів (підходить, якщо ви вже зараховані в український виш).
- Написати в приватний фонд. Зазвичай вони пропонують гранти обмеженій кількості осіб, наприклад, тільки кандидатам на певні спеціальності. На сайтах цих організацій можна знайти всю інформацію для претендентів.
Спосіб 2: стипендії
Стипендії так само, як і гранти, можуть бути повними або частковими. Перевага стипендіальних програм в тому, що вони більш гнучкі, поширені в багатьох країнах і частіше бувають повними.
Так само, як і гранти, стипендії можна оформляти через ВНЗ, посольство або приватний фонд. Найлегше отримати допомогу від фонду, важливо лише правильно вибрати відповідну організацію.
![](https://i.lb.ua/088/31/5e7dcdcc8fefc.jpeg)
Де безкоштовно навчатися за кордоном за стипендією?
Стипендіальні програми дуже поширені в Німеччині, і там є варіант для будь-якого претендента. Організовані фонди, які підбирають кандидатів:
● за статевою, расовою, національною ознакою;
● наявності дітей;
● станом здоров'я;
● віку.
Трапляються й сімейні програми — чим більше членів сім'ї навчається в одному університеті, тим більше грошей отримує кожен зі стипендіатів.
Освіта в Канаді також передбачає велику кількість стипендій. Найбільшу кількість програм пропонують університети Торонто, Вінніпег, Британської Колумбії, Humber College та ін.
Спосіб 3: Знання мови країни
Цей спосіб працює навіть в топових вишах Франції, Голландії, Німеччини, Австрії, Чехії, Греції та інших країн. Для цього необхідно:
1) підтвердити знання офіційної мови країни на міжнародному екзамені (рівень — не нижче середнього);
2) подати документи в бажаний університет.
Англомовні програми в цих країнах, найчастіше, платні.
Вчитися за кордоном безкоштовно може кожен! Важливо лише відповідально підійти до вибору місця навчання, вступу та оформлення всіх документів.
Освітнє агентство Karandash.