Родичка голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак закрила детектива Національного антикорупційного бюро у себе в квартирі, коли він прийшов вручати повістку на допит.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ.
"10 листопада 2017 року в рамках розслідування провадження за фактом ймовірного внесення недостовірних даних в е-декларації головою Національного агентства з питань запобігання корупції детектив НАБУ прибув за місцем проживання родички голови НАЗК з метою вручення повістки прибути на допит. Остання висловила бажання бути допитаною на місці і запросила детектива в квартиру. Після допиту в час підписання протоколу вона зателефонувала своєму синові (чоловікові голови НАЗК), після чого відмовилася підписувати протокол і замкнула детектива НАБУ в квартирі зсередини і сховала ключ", - розповіло джерело в НАБУ.
За його словами, поки детектив був у квартирі на місце прибула голова НАЗК разом з чоловіком і повідомила працівнику НАБУ ззовні, що буде викликати на місце події ЗМІ. Співробітники Бюро викликали 102 і ніяких силових дій не вживали. Зараз детектив покинув квартиру свідка.
Пізніше прес-служба НАБУ підтвердила цю інформацію на своїй сторінці в Facebook, оприлюднивши відео інциденту, проте пізніше відеоролик було видалено.
Раніше повідомлялося, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура угледіла спробу звести особисті рахунки в конфлікті НАБУ і НАЗК. САП закликала Ситника і Корчак лишатися в рамках закону.
Конфлікт між НАБУ і НАЗК почався в кінці жовтня 2017 року. 1 листопада стало відомо, що НАЗК склало на Ситника протокол про корупцію. Після цього НАБУ викликало Корчак на допит у так званій "справі про паркомісця" (в грудні 2016 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що на паркомісці Корчак паркується машина, якої немає в її декларації).
САП, враховуючи можливий конфлікт інтересів, витребувала у НАБУ цю справу і скасувала допит Корчак. Проте, допит голови НАЗК детективами НАБУ відбувся 9 листопада.
У заяві САП йдеться, що директор НАБУ Артем Ситник проігнорував законні вказівки прокурорів, чим "продемонстрував відверту зневагу вимог Кримінального процесуального кодексу України, що межує з правовим нігілізмом".
Прокуратура вважає, що такі дії підтверджують наявність конфлікту інтересів у Ситника.