ГоловнаПраво

Верховний Суд підтвердив заборону будівництва в парку "Протасів Яр"

Колегія суддів Касаційного адміністративного суду погодилась із рішенням суду апеляційної інстанції.

Верховний Суд підтвердив заборону будівництва в парку "Протасів Яр"
Фото: Макс Требухов

Касаційний адміністративний суд визнав законним рішення Київської міської ради про заборону будівництва в парку "Протасів Яр".

Про це йдеться в постанові суду.

"Колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду погодилася з рішенням суду апеляційної інстанції про те, що під час прийняття оскаржуваних рішень Київміськрада діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України з огляду на таке... Крім цього, Верховний Суд узяв до уваги висновки Конституційного Суду України в рішенні від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009, де зазначено, що орган місцевого самоврядування має право за власною ініціативою або ініціативою інших заінтересованих осіб змінити чи скасувати прийнятий ним правовий акт (у тому числі і з мотивів невідповідності Конституції чи законам України)", - йдеться в документі.

У своєму позові забудовник переконував, що міськрада не може скасувати своє попереднє рішення про надання йому цієї земельної ділянки в оренду для забудови.

У 2007 році депутати Київміськради внесли зміни до Генплану міста й Програми озеленення, за якими ділянку зелених насаджень загального користування на вулиці Миколи Амосова віднесли до території житлової та громадської забудови.

Договір оренди, за яким забудовник мав забезпечити будівництво та експлуатацію житлового комплексу, уклали до 22 червня 2017 року. Однак, суди попередніх інстанцій установили, що будівництва чи пдіготовки до нього не здійснювали.

Нагадаємо, конфлікт із забудовником "Дайтона груп" почався на початку травня 2019 року з бійки, оскільки про будівництво дізналися, коли на ділянці зелених насаджень поставили бетонний паркан. Найняті забудовником тітушки закидали мітингувальників камінням, а ті намагалися знести незаконний паркан.

3 травня 2019 року КМДА рекомендувала забудовнику зупинити всі дії до перевірки законності будівництва. 4 травня відбулася чергова бійка. 10 травня ДАБІ винесла припис про припинення всіх робіт до перевірки законності будівництва. 14 травня частково знесли паркан навколо будівельного майданчика. Однак, як з'ясувалося, забудовник оскаржив рішення в суді.

У вересні 2019 року Київський окружний суд визнав протиправними і скасував розпорядження про призупинення підготовчих і будівельних робіт на вул. Миколи Амосова, яке Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції Києва видав забудовникам Протасового яру.

31 липня 2019 року Окружний адмінсуд Києва скасував зупинку забудови в Протасовому Яру.

Таня МатяшТаня Матяш, Редакторка новин
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram