Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон про введення штрафу в розмірі до 85 тис. гривень за неперсональне голосування депутатом парламенту.
Про це свідчать дані на сторінці законопроєкту №2148 на сайті Ради.
Відзначають, що документ передано на підпис президенту.
Як повідомляли, цей закон вводить покарання за голосування замість іншого депутата у вигляді штрафу від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів (51-85 тис. гривень). Апарату Ради необхідно буде забезпечувати відеофіксацію голосування.
Спікер парламенту уповноважений повідомляти про факти "кнопкодавства". Потім він повинен буде доручити лічильній комісії вилучити картку такого депутата і провести голосування повторно. Також спікер Ради повинен буде доручити апарату підготувати повідомлення про порушення, яке разом із протоколом, стенограмою, стенографічним бюлетенем відповідного засідання і відеозаписом він направить у Державне бюро розслідувань.
Закон набуде чинності наступного дня після опублікування.
Нагадаємо, 19 грудня Рада проголосувала за введення штрафу в розмірі до 85 тис. гривень за неперсональне голосування.
У серпні президент Володимир Зеленський пропонував позбавляти депутатів мандатів за прогули і "кнопкодавство".
Перший випадок "кнопкодавства" в Раді дев'ятого скликання зафіксували 10 вересня. Відзначився мажоритарник Олександр Ковальов, якого обрали в найменшому прифронтовому окрузі №51 у Донецькій області. Він натискав кнопку на місці ще одного позафракційного мажоритарника з Донецької області Максима Єфимова. Це сталося під час голосування за проєкт закону про імпічмент за основу. 11 вересня депутат від "Слуги народу" Олена Копанчук проголосувала замість однопартійця В'ячеслава Рубльова, а Сергій Литвиненко проголосував за іншого "слугу", ймовірно, Олександра Скічка. Після цього нардепи публічно вибачилися за "кнопкодавство" і пообіцяли перерахувати місячну зарплату на благодійність.
Відзначимо, що спробу впровадити і контролювати персональне голосування депутатів Верховної Ради робили в 2012 році. Тоді парламент ухвалив закон, який зобов'язує депутатів ставити особистий підпис перед початком засідання парламенту, а також обов'язкове голосування депутата, навіть якщо він "утримався".