ГоловнаПолітика

Суд заарештував головного підозрюваного у справі про вбивство Шеремета Андрія Антоненка

Запобіжний захід чинний до 8 лютого 2020 року.

Фото: LB.ua

Печерський районний суд Києва заарештував на два місяці головного підозрюваного у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета - музиканта і військового Андрія Антоненка (Riffmaster).

Рішення оголосив суддя Сергій Вовк, передає кореспондент LB.ua.

Запобіжний захід чинний до 8 лютого 2020 року.

На розгляд справи був призначений суддя Сергій Вовк. Адвокат заявив йому відвід, але клопотання захисту відхилила інша суддя Світлана Шапутько.

Фото: LB.ua

"Цей самий слідчий суддя вирішував питання запобіжного заходу фігурантам кримінального провадження. На нашу думку, він сформував певне уявлення про їхню причетність [до злочину], оскільки прийняв рішення про обрання запобіжного заходу [Яні Дугарь]. Через це ми вважаємо, що слідчий суддя більше не є неупередженим, тому і був заявлений цей відвід", - пояснив мотивацію захисту адвокат Костянтин Татарченко.

Під час розгляду клопотання захисту Антоненко заявив, що до затримання взагалі не знав, хто такий Павло Шеремет, а у вечір перед вбивством взагалі був у Ворзелі під Києвом. "Був у лазні у Ворзелі, а потім шукав приміщення для концерту", - сказав Антоненко.

Він наголосив, що чоловік на відео, якого слідство назвало підозрюваним у вбивстві журналіста Шеремета, не він. "Звичайно, що це не я", - заявив Антоненко.

Фото: LB.ua

Фото: LB.ua

Фото: LB.ua

Фото: LB.ua

Фото: LB.ua

Станом на 23:20 Антоненка привели в залу суду, зараз розглядатимуть клопотання прокуратури про обрання йому запобіжного заходу.

Прокурор просив суддю долучити до матеріалів справи протоколи огляду частини вибухового пристрою, протоколи допиту свідка тощо. Адвокати були проти, посилаючись на те, що допити свідків треба досліджувати безпосередньо в суді і ці матеріали не мають значення для цього розслідування. Суддя погодився зі стороною захисту й відмовив у задоволенні цього клопотання прокуратури.

Адвокат Антоненко Станіслав Кулик подав клопотання про те, щоб суд викликав на допит двох свідків - Єрмілова Олексія і Єрмілову Марину, які, за його словами, були з Антоненком у день загибелі Шеремета.

Інший адвокат - Костянтин Татарченко - просив про допит лікаря-хірурга Горбівця, який, за його словами, робив операцію Антоненкові.

"Звинувачення провело комплекс слідчих дій, встановивши, як на це посилається міністр Арсен Аваков, за зовнішнім виглядом, за характерною ходою, кульгавістю, що до цього (злочину, - LB.ua) причетний наш клієнт. Тому може бути допитаний цей свідок", - сказав він.

Адвокат Кулик також клопотав про оголошення перерви в засіданні.

Фото: Макс Левін

Фото: Макс Левін

Фото: Макс Левін

Суддя Сергій Вовк відмовив у допиті цих свідків, а також не захотів оголосити перерву, посилаючись на безперервність процесу.

Прокуратура клопотала перед судом про арешт Антоненка. Сторона захисту повністю заперечувала проти підозри або звинувачення, наголошуючи, що жодних доказів причетності Антоненка до злочину в матеріалах немає.

За словами адвоката Станіслава Кулика, в підозрі йдеться, що Антоненко, Кузьменко і Дугарь разом із невстановленими особами спланували злочин. Хоча хто ці невстановлені особи і яку роль вони грали в цьому процесі - не вказано.

"У результаті зробив ряд дій зі створення організованої групи", - зачитав адвокат цитату з підозри.

"Який саме ряд дій сторона звинувачення вказує? Чому в такому серйозному звинуваченні немає цих дій?" - додав він.

Сам Антоненко заявив, що такі звинувачення на його адресу є образою для нього і його сім'ї.и.

Фото: Макс Левин

Фото: Макс Левин

"Я - єврей, у мене дід - польський єврей. Своїм висновком ви образили мене і мою сім'ю", - сказав він у судовому засіданні.

Він також сказав, що взагалі не знайомий з Яною Дугар.

Фото: Макс Левин

Фото: Макс Левин

"Я - єврей, у мене дід - польський єврей. Своїм висновком ви образили мене і мою сім'ю", - сказав він у судовому засіданні.

Він також сказав, що взагалі не знайомий з Яною Дугарь.

Нагадаємо, організатором убивства Павла Шеремета слідство вважає Андрія Антоненка (Riffmaster), який захоплений "ультранаціоналістичними ідеями" і культивує "велич арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної приналежності". За версією поліції, вбивство білоруса Шеремета мало привернути увагу суспільства до націонал-радикальних ідей.

До свого задуму він залучив жительку Києва, волонтерку Юлію Кузьменко (Лиса) і контрактницю Яну Дугарь, а також кількох невстановлених осіб. 

За версією слідства, саме Антоненко керував діями членів групи, розподілив між ними ролі, купив боєприпаси, забезпечив транспорт і вибрав час убивства. За Шереметом довго стежили, при цьому підозрювані для маскування нібито використовували перуки, сонцезахисні окуляри і змінний одяг.

За кілька днів до злочину одна з підозрюваних - Яна Дугарь - нібито двічі приходила на вулицю Івана Франка, щоб установити, де Шеремет паркує автомобіль. Після чого вночі 20 липня 2016 року Кузьменко в присутності Антоненка прикріпила до днища машини саморобну бомбу, для виготовлення якої була використана вибухівка "гексоген" з елементами ураження протипіхотної міни МОН-50 і електродетонатором із дистанційним управлінням.

Уранці того самого дня вона дочекалася, коли Шеремет сяде в машину, під'їде до перехрестя - й активувала вибуховий пристрій. У результаті вибуху журналіст отримав тяжкі травми і помер.

Дугарь обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 8 лютого 2020 року.

Юлію Кузьменко суд постановив взяти під варту на той самий термін.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram