ГоловнаПолітика

ВАКС зобов'язав НАБУ відкрити справу щодо Труби через записи розмов у його кабінеті, - адвокат

"Із записів очевидно, що директор ДБР обговорює зі сторонньою особою питання кримінального переслідування Петра Порошенка".

ВАКС зобов'язав НАБУ відкрити справу щодо Труби через записи розмов у його кабінеті, - адвокат
Фото: eurosolidarity.org

Вищий Антикорупційний суд України зобов'язав НАБУ порушити кримінальні провадження за заявою адвоката Петра Порошенка Ігоря Голованя щодо кількох осіб, зокрема директора ДБР Романа Труби, керівника Офісу президента Андрія Богдана та його заступника Андрія Смирнова. Про це в ефірі телеканалу "Прямий" повідомив сам Головань.

Він зазначив, що в записах розмов у кабінеті директора Державного бюро розслідувань Романа Труби, які були поширені в інтернеті, очевидно є склад кримінального злочину.

«У нас достатньо багато правоохоронних органів, але чомусь досі жоден з них, наскільки мені відомо, не зареєстрував кримінального провадження і не почав розслідування», - зазначив Ігор Головань.

При цьому адвокат зазначив, що із записів цих розмов очевидно, що директор ДБР обговорює зі сторонньою особою питання кримінального переслідування Петра Порошенка.

«Директор ДБР Труба обговорював незаконне притягнення до кримінальної відповідальності п'ятого Президента України Порошенка... Там було про те, яким чином відкривати і закривати справи, яким чином незаконно керувати слідчими... Тобто це серйозна історія, яка має бути перевірена в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом», - наголосив він.

«Ми зустрічали в пресі повідомлення, що Національне антикорупційне бюро не бачить там підстав для того, щоб починати розслідування. Тому я змушений був звернутися з відповідною заявою. Минув якийсь час, нічого не було зроблено. Я звернувся з відповідною заявою до НАБУ - нічого не було зроблено і жодної відповіді я не отримав», - пояснив адвокат Порошенка.

Ігор Головань зазначив, що змушений був звертатися до Вищого антикорупційного суду. «Сьогодні суд своєю постановою зобов'язав НАБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні відомості і почати кримінальне провадження», - розповів він.

«Я переконаний, що в діях осіб цих учасників розмов, записи яких були опубліковані у відомих телеграм каналах, там можливо є наявність складу злочину, передбаченого нашим кримінальним законодавством. Такого, як втручання в діяльність державного діяча, зловживання впливом, спроба замаху на притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, розголошення даних оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування», - наголосив адвокат.

«Я вважаю, що ці факти мають бути належним чином розслідувані. І тепер на виконання постанови ВАКС, вважаю, що НАБУ зобов'язане взятися за це розслідуванням й ухвалити відповідне рішення», - сказав він.

Адвокат зазначив, що правоохоронні органи мають керуватися принципом верховенства права у своїй діяльності. «Наші державні органи повинні діяти відповідно до закону, але, на жаль, ми бачимо, що закон не завжди виконується і доводиться навіть змушувати за допомогою суду наших борців з корупцією боротися», - зазначив Головань.     

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram