ГоловнаПолітика

Керівника "РИА Новости Украина" Вишинського випустили з-під варти (оновлено)

Запобіжний захід пом'якшили до особистого зобов'язання.

Фото: Lb.ua

Київський апеляційний суд звільнив директора видання "РИА Новости Україна" Кирила Вишинського з-під варти під особисте зобов'язання.

Таке рішення колегія суддів прийняла в середу.

Суд задовольнив скаргу захисту Вишинського і змінив запобіжний захід з арешту на особисте зобов'язання.

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Фото: Lb.ua

Вишинський зобов'язаний з'являтися до суду на першу вимогу, повідомляти про зміну місця проживання і утриматися від спілкування зі свідками своєї справи. Зобов'язання носити електронний браслет і здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон не приймалося.

Судді перед винесенням рішення провели в дорадчій кімнаті не більш ніж 30 хвилин.

Оновлення. Вишинський увійде в список для обміну між РФ і Україною, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" поінформоване джерело.

"Вишинський буде йти на обмін, тому було прийнято рішення про зміну йому запобіжного заходу. Процедура обміну поки що незрозуміла, оскільки немає вироку суду", - розповів співрозмовник агентства.

У той самий час наразі немає інформації, коли може відбутися обмін.

Сам Вишинський раніше заявляв, що "давно відмовився від обміну і своєї позиції не міняв".

Нагадаємо, Вишинського затримали біля свого будинку 15 травня 2018 року за підозрою в державній зраді (ч.1 ст.111 Кримінального кодексу). За заявою пресслужби СБУ, у Вишинського вдома знайшли російський паспорт і медаль "За повернення Криму". Спецслужба повідомила, що навесні 2014 року Вишинський їздив до Криму, де за завданням керівництва МІА "Россия сегодня" "взяв безпосередню участь у пропагандистських акціях, спрямованих на підтримку анексії і приєднання півострова до РФ", а "після повернення до Києва Вишинський залучив підлеглих журналістів до виготовлення матеріалів на користь терористичних організацій «Л/ДНР»".

6 липня Вишинському повідомили другу підозру за ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу (незаконне придбання і зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів), оскільки під час обшуків в орендованому Вишинським банківському сейфі знайшли самозарядний нарізний пістолет FN Browning M1906.

Журналіст, маючи український паспорт, отримав також російське громадянство.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram