Близько 20 громадських організацій України висунули спільні вимоги до політичних партій, які балотуються у Верховну Раду на виборах 2019 року.
Їх перелік оголосили на брифінгу 18 червня.
"Провалено реформу судів, провалено реформу правопорядку. Є успіхи в антикорупційній реформі й інші успіхи, досягнуті за останні п'ять років, вони під постійною загрозою знищення. Замість того, щоб займатися реальними справами і залучати до відповідальності корупціонерів, органи правопорядку та антикорупційні органи часто кришують корупцію і займаються нею. Українська Феміда підзвітна не українському суспільству, а олігархам і політикам. Це повинно змінитися", - сказав на заході голова правління Фундації Dejure Михайло Жернаков.
Вимоги громадських організацій включають:
- відновлення покарання за незаконне збагачення
- справжню судову реформу
- прозорі конкурси в Конституційний Суд України
- позбавлення СБУ не властивих їй функцій
- реформу МВС і Національної поліції
- перезапуск частини антикорупційних органів, які себе дискредитували
- реформу прокуратури
- перезапуск Державного бюро розслідувань
- створення Служби фінансових розслідувань
- затвердження антикорупційної політики
- збереження міжнародних закупівель ліків
До цих вимог приєдналися "Transparency International Україна", Центр протидії корупції, "Автомайдан", Фундація Dejure, Центр економічної стратегії, "Декларації під контролем" та інші.
Нагадаємо, що раніше представники громадянського суспільства та громадських організацій окреслили "червоні лінії" для президента Володимира Зеленського. Їх порушення, на думку підписантів, неминуче призведе до погіршення внутрішньо- і зовнішньополітичної ситуації.