Третій комітет Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй затвердив укотре оновлений проект резолюції "Ситуація з правами людини в Криму і Севастополі".
Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін у Twitter.
"3-й Комітет ГА ООН ухвалив резолюцію з прав людини в Криму. Вперше перераховані імена українських політичних в'язнів Кремля. Ця резолюція про українців, яких Росії не вдається поставити на коліна, і яких підтримує демократичний цивілізований світ", - написав він.
Документ підтримали 67 країн-членів ООН, проти - 26, утрималися - 82.
Держави, які голосували ПРОТИ 🇺🇦 резолюції:
— UKR Mission to UN (@UKRinUN) November 15, 2018
❌Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М’янма, Нікарагуа, РФ, Сербія, ПАР, Південний Судан, Судан, Сирія, Таджикистан, Уганда, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве❌ pic.twitter.com/Yt3tTNdqUe
"Незважаючи на шалений опір Росії, Третій комітет ООН щойно схвалив новий проект резолюції, що засуджує кричущі порушення прав людини, вчинені Росією, державою-окупантом, в Українському Криму", - написав у своєму Twitter президент Петро Порошенко.
Despite Russia’s fierce resistance UNGA Third Committee has just adopted new draft resolution condemning blatant human rights violations perpetrated by Russia, the occupying power, in the Ukrainian Crimea.
— Петро Порошенко (@poroshenko) November 15, 2018
Після голосування в Комітеті проект буде спрямовано на розгляд Генасамблеї ООН, де голосування очікується в грудні цього року.
Нагадаємо, 19 грудня 2017 року Генеральна асамблея ООН остаточно схвалила резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)". Тоді 70 країн підтримали документ, 26 виступили проти, 76 утрималися. Проти резолюції виступили, зокрема, Вірменія, Білорусь, Росія і Сирія.
У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.
Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".
Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.