У Сімферополі підконтрольний РФ суд на два місяці продовжив запобіжний захід фігурантам бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір". Сервер Зекірьяєв, Марлен Асанов, Ернес Аметов і Мемет Бєлялов залишаться в СІЗО до 9 жовтня, повідомляє Крим.Реалії.
За словами дружини Марлена Асанова - Айше, доводи обвинувачення були незмінними.
"На мій подив суд був відкритим - пустили найближчих рідних. Слова прокурора і судді ми вже за цей час вивчили напам'ять, всі доводи повторювалися точнісінько, що вони "особливо небезпечні злочинці, які загрожують суспільству".
Тому навіть під домашній арешт їх не можна відпустити. Чоловік дуже добре сказав в суді, що на простих людей вішають образ терористів, хоча насправді терористи ті, хто садить за неправдивими звинуваченнями в тюрми", - розповіла Айше Асанова.
Вона також додала, що у чоловіка почалися проблеми з зубами.
"Трохи засмутив мене, розповів, що вже два зуби розсипалися. Я сказала, щоб він написав заяву на лікування. На це він відповів, що в СІЗО зуби не лікують, а рвуть. Але загалом всі вони тримаються дуже стійко. Передають всім привіт", - розповіла вона.
У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисараю. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекірьяєв і Ернес Аметов. ФСБ інкримінує їм участь в забороненій в Росії і анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір".
21 травня 2018 року в Криму було затримано координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва і кримського татарина, мусульманина Едема Смаїла. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської "справи "Хізб ут-Тахрір".
Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії і в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список об'єднань, названих "терористичними".
Захисники заарештованих і засуджених в "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави-окупанта.