Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив про тверду позицію щодо мовного питання в законі про освіту.
Про це він сказав під час зустрічі з президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм, повідомляє прес-служба Ради.
"У питаннях мови ми не будемо йти на жодні компроміси, ми будемо стояти твердо і не будемо змінювати сьому статтю закону "Про освіту". Сотні років Україна зазнавала русифікації, тому в питанні мови, питанні національної ідентичності ми не будемо йти на жодні поступки", - заявив Парубій.
Він підкреслив, що незнання української мови є дискримінацією українців, їхнього права на роботу, обмеження права на навчання та перспективи в Україні.
Водночас, Парубій допустив можливість продовження перехідного періоду вивчення мов нацменшин або відтермінування введення в дію закону про освіту.
Також голова Ради зазначив, що у жодній країні світу немає таких ліберальних законів про освіту, навіть в цій редакції, і резюмував, що "це - питання існування та майбутнього держави".
Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада 255 голосами прийняла закон "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 28 вересня закон набув чинності.
Закон передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, будуть мати можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.
Офіційні органи низки країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест через цю норму.