ГлавнаяПолитика

Дронократія

Сьогодні народний депутат Ігор Луценко запустив у залі ВР квадрокоптер для фіксації порушень регламенту Ради та засад українського парламентаризму. Дрон, за задумом Луценка, має знімати випадки кнопкодавства та наочно демонструвати виборцям просто-таки ганебну відвідуваність сесій ВР напередодні літніх канікул. Прихід технічного прогресу до зали засідань Верхової Ради можна лише вітати, проте в практичній користі від такого використання дрона є дуже великі сумніви — адже від факту фіксації прогулу ні депутати в залі не з'являться, ані сама Рада ефективніше та законніше не запрацює. Аби допомогти нашій вічно молодій державі впоратися зі своїм законодавчим забезпеченням, потрібна значно радикальніша технічна революція.

Юрко Космина Юрко Космина , політичний оглядач LB.ua

Фото: Анастасія Сироткіна

Пропонуємо до уваги низку приладів та програм, розробка яких може підвищити якість роботи законодавчого органу в рази навіть у липні:

Дрон-кнопкодав індивідуальний

Найголовніший та наймасовіший прилад парламентаризму, просто необхідний будь-якому чесному та відповідальному народному депутатові. Звичайний легкий квадрокоптер з одним пальцем-маніпулятором для натискання кнопки, спеціальним зажимом для депутатської картки та факсиміле для письмової реєстрації депутата дозволить будь-якому нардепові повноцінно відвідувати засідання ВР, перебуваючи в цей час хоч на Балі, хоч у Монако. Індивідуальним дроном-кнопкодавом можна керувати за допомогою смартфона, планшета чи шолому віртуальної реальності.

Парадрон

Ексклюзивна комплектація звичайного індивідуального дрона-кнопкодава. Парадрон, окрім пальця, зажима та факсиміле, обладнаний ногою для ведення парламентських дискусій.

Дрон-кнопкодав фракційний

Фракційний дрон-кнопкодав відрізняється від індивідуального великою кількістю пальців-маніпуляторів, здатних натискати кнопки для голосування, та неабияким рівнем штучного авторитету (англ. "АА"), який дозволяє приладові натискати кнопки незалежно від того, що з цього приводу думає власник депутатської картки у своїх Монако чи Балі. Фракційний дрон здатен працювати як за заздалегідь закладеною програмою, так і в ручному режимі керування.

Лоходрон

Дрон, обладнаний генератором депутатських запитів та терміналом для проведення миттєвих безготівкових розрахунків із замовником.

Триндодрон

Інтерактивний дрон-оратор із масивною фонотекою та вмонтованим динаміком, запрограмований курсувати маршрутом між депутатським місцем та парламентською трибуною.

Блок-дрон радикальний

Спеціальний бойовий дрон для парламентських спецоперацій. Створює за периметром ВР силове поле, що блокує будь-який зв'язок дронів із їх операторами, а відтак — і всю роботу Верховної Ради. Якщо провернути таку хитру атаку не вдається, може просто посидіти з вилами під трибуною ВР.

Барнодрон

Важкий вантажний дрон, здатний евакуювати народних депутатів та гостей Верховної Ради з-за парламентської трибуни. При виникненні небезпеки заспокоює потерпілого букетом квітів, ніжно хапає під пахви та забирає в невідомому напрямку.

“Депутат GOA”

Багатокористувацька відеогра з суттєво доповненою реальністю для платформ “Рада-3”, MacOS та Android. Мета гри — знайти у залі та кулуарах Верховної Ради депутатів, які насправді вже давно втекли відпочивати на Гоа, та змусити їх проголосувати.

Дрон Володимирович

Центральний Дрон, вмонтований у Президіум Верховної Ради. Єдиний живий нардеп серед дронів, якому так і не вдалося втекти з сесійної зали.

Юрко Космина Юрко Космина , політичний оглядач LB.ua