Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами ENEMO вважає, що в українському виборчому законодавстві відсутні ефективні механізми впливу на кандидатів-порушників передвиборних перегонів.
Про це сказав керівник наглядової місії ENEMO в Україні Пітер Новотни в інтерв'ю "5 каналу" 27 вересня.
"Ми помітили багато проблем у виборчій кампанії: використання адміністративного ресурсу, купівля голосів. Ми бачимо, що закон про вибори не дає ефективних важелів, як працювати з кандидатами, які порушують закон про вибори, і ЦВК може тільки зробити їм попередження", - розповів він.
Віримо в те, що участь міжнародної місії спостереження буде корисною для України, і вона не буде упередженою.
— Віктор Янукович, Президент України
Новотни також зазначив, що в питаннях порушень виборчого законодавства, зокрема підкупу виборців, важливі робота правоохоронців і їхня своєчасна реакція на інформацію про порушення.
Окрім того, за його словами, окружні виборчі комісії проводять закриті засідання, на яких ухвалюють важливі рішення, а їхні відкриті засідання, на яких присутні спостерігачі, журналісти і представники партій, є лише формальними.
На його думку, така ситуація не дає можливості спостерігачам оцінити відповідність виборчого процесу міжнародним стандартам.
Нагадаємо, Організація зі спостереження за виборами в країнах СНД CIS-EMO звинуватила спостерігачів з Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ в недотриманні принципу незалежності під час моніторингу виборів в Україні.
Натомість місія ОБСЄ зі спостереження за виборами відкидає звинувачення керівника російської організації CIS-EMO в "політичній ангажованості".