Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) НАК "Нафтогаз України" на рівні "B-" зі стабільним прогнозом.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Підтвердження відображає міцні зв'язки "Нафтогазу" з єдиним акціонером - Україною ("B-"/стабільний)...", - йдеться в повідомленні агентства в п'ятницю ввечері.
Fitch додає, що рейтинг також враховує слабкий профіль ліквідності "Нафтогазу", але загалом відносно низький левередж, а також деяку невизначеність, пов'язану з внутрішніми цінами на газ, анбандлінгом і політичним ризиком.
Агентство вказує, що держава як і раніше гарантує значну частину боргу "Нафтогазу" - 30% валового боргу компанії на кінець 2018 року, а фінансові показники компанії ретельно контролюються МВФ, основним кредитором України, який стимулює уряд забезпечувати адекватне фінансування НАК.
На думку агентства, більш сильні фінансові результати "Нафтогазу" в 2016-2018 роках можуть бути нестійкими в довгостроковій перспективі, оскільки залежать від зовнішніх чинників. Fitch також виключає зі своїх прогнозів компенсацію урядом різниці в цінах, за якими компанія продає газ населенню і промисловості.
Що стосується анбандлінгу, очікуваного в 2020 році, то Fitch не передбачає для НАК жодних доходів від транзиту або будь-якої компенсації за розділені активи. Ще однією причиною виключення транзитних доходів з оцінки компанії в майбутньому, на яке вказує агентство, - закінчення терміну дії контракту з "Газпромом". На думку Fitch, після 2020 року "Нафтогаз" буде фокусуватися на внутрішньому ринку: продаж і зберігання газу, продаж нафтопродуктів та СПГ, а також видобуток газу.
Агентство також консервативно не враховує в своїх оцінках отримання українською компанією $2,6 млрд від "Газпрому", відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, оскільки терміни не визначені.
Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс рішення за позовом "Нафтогазу" проти "Газпрому", згідно з яким російський газовий монополіст повинен виплатити українській стороні 2,6 млрд доларів компенсації за недопоставлений обсяг транзитного газу.