ГоловнаБлогиБлог Вадима Трюхана

Перше турне - заявка на гегемонію у світі

Дональд Трамп визначився зі своїми першими закордонними візитами: Саудівська Аравія, Держава Ізраїль, Ватікан, самміт НАТО в Брюсселі, самміт G-7 на Сицилії.

На перший погляд, солянка без жодної логіки. Проте лише побіжний аналіз маршруту цього турне дає можливість зробити деякі серйозні висновки і обережно-оптимістичні прогнози.

Фото: EPA/UPG

По-перше, Саудівська Аравія - це ключовий союзник Вашингтону у Перській Затоці і в усьому регіоні Близького Сходу. Шейхи оцінять символічність моменту. Адже на Сході знають ціну жестам.

Крім того, вже є припушення, що в Ер-Ріяд з"їдуться лідери Ісламського світу. Якщо зустріч Президента Трампа з ними дійсно відбудеться, і буде належно організована з точки зору протоколу і змісту, то вона стане безпрецедентним дипломатичним успіхом США.

По-друге, Держава Ізраїль, після відомого голосування в РБ ООН, потребує перезавантаження відносин зі США. Перші контакти по лінії Прем"єр-Нетаньяху - Президент Трамп у лютому ц.р. дозволили "звірити годинники" і виявити межі можливих компромісів. Переговори ж в Тель-Авіві потенційно здатні забезпечити виконання цього завдання вже в повному обсязі, абож як мінімум по ключовим пунктам, - Іранське ядерне досьє, поселення, врегулювання в Сирії.

По-третє, Ватикан. Тут особливі морально-етичні сентименти. Президент США демонструє, що в нього вистачає часу на все, - від безпеки і боротьби з тероризмом, до піклування про здоров"я нації, освіту і наскільки чутливої сфери, як релігія і моральність.

Хоча в цьому випадку йдеться не лише про віру в Бога, задумка тут набагато глибша, - аудієнція у Папи Римського Франциска дозволить значно поліпшити реноме містера Трампа в очах багатьох американських, і не тільки, домогосподарок, фермерів та іншого простого люду, від голосів якого залежить скільки термінів проведе в Білому Домі Трамп і яку підтримку матиме в Конгресі.

Останні дві закордонні зупинки президента США покликані дати відповіді світу на декілька ключових питань, які стосуються перспектив війни і миру, економічного розвитку, боротьби з тероризмом тощо. В колі партнерів по НАТО і G7 буде не до жартів. Весь світ спостерігатиме за цима двома днями, затамувавши подих, кожна промова чи коментар Трампа буде розібрано на цитати і інтерпретовано експертами та ... "експертами" в десятках варіацій. Буде не просто. Всім. Але після цих двох днів нарешті настане ясність стосовно зовнішньополітичного курсу, який буде нахраписто і жорстко впроваджувати в життя алміністрація Президента Трампа я мінімум протягом найближчин трьох з половиною років.

РС. Хотілось би, звичайно, щоб в цьому турне знайшлося бодай півдня і на зупинку в Києві, наприклад, по дорозі з Тель-Авіву в Ватикан. Проте з нинішньою українською беззубою дипломатією, і імітацією всередині країни реформ і боротьби з корупцією, про це можна лиш мріяти.

Жодного мало-мальськи грамотного плану врегулювання кризи, спричиненої агресією Росії, офіційний Київ запропонувати досі не спромігся. А йти на візит, коли фон задають артеменки, пінчуки та насірови з своїми брєднями і клоунадами, - це себе не поважати.

Єдине, що залишається нам, простим українцям, - вчитуватися в новини і сподіватися, що принаймні якоїсь чергової #зрада по відношенню до української нації і України цього разу не буде."

Вадим Трюхан Вадим Трюхан , Голова правління ГО "Європейський Рух України"
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram