1. Євробачення – конкурс пісенного мистецтва, а не відеоефектів.
2. Якщо хтось і політизує конкурс, то це сама Росія. Для неї це засіб виправдання своєї поразки, оскільки програти Україні в чесній боротьбі самозвеличена російська пропаганда не може.
3. Якщо російське керівництво апелює до справедливості і пріоритетності глядацького голосування (адже за підсумками останнього переміг російський конкурсант), то тим самим підтверджує свою окупаційну сутність стосовно власного населення, яке віддало українській співачці 10 із 12 балів. І це незважаючи на протести офіційної російської влади щодо політизованості пісні. Виходить, російські телеглядачі – п’ята колона для Кремля.
4. Завдяки мистецькому таланту Джамала змогла виконати ще й вкрай важливу для сучасної України політичну місію. Згадуючи її пісню, європейські ЗМІ присвячували окремі коментарі і навіть цілі статті поясненню змісту твору, що освіжило пам’ять європейців про проблему сучасного Криму.
5. Цьогорічне Євробачення виявило неабияку політичну напругу у відносинах всієї Європи з Росією, а також зростання настроїв нетерпимості в самій РФ. Росіяни, загартовані пропагандою, не вміють програвати. Така масова установка загрожує ескалацією конфліктів і зменшує шанси на конструктивний діалог з російською владою.
І, нарешті, головний висновок. Українська співачка – беззаперечна переможниця найбільшого європейського пісенного конкурсу. Її перемога об’єднує і надихає всіх українців у важкий час нашої історії. Дякуємо і пишаємось!