"Як можна його доопрацювати, якщо комітет у принципі проти надання статусу учасника бойових дій медикам без погонів?" – прокоментував Друзенко це рішення.
"Ми бачили, як комітет, в якому ніхто не воював, просто не розумів, що вони обговорюють. Бо якби мова йшла лише про тих, хто брав або не брав участі в бойовому зіткненні, то була б одна справа. Але я кілька разів повторив, що люди в тих самих умовах, з тими самими ризиками для життя роблять ту саму роботу. І якщо тільки від наявності чи відсутності погонів залежить, отримають вони статус УБД чи ні, це називається дискримінацією чи несправедливістю", – сказав голова Наглядової ради ПДМШ після засідання.
Проект закону № 8395, розроблений ПДМШ у співпраці з народними депутатами, ініціювали п’ять законодавців: Андрій Антонищак, Олег Мусій, Ольга Богомолець, Богдан Матківський та Євген Рибчинський. У Верховній Раді його було зареєстровано 23 травня 2018 р. Документ мав на меті забезпечити справедливість стосовно цивільних медиків-добровольців, які працювали в зоні військового конфлікту на сході України, урівнявши їх у правах з військовими медиками.
Крім Друзенка законопроект на засіданні підтримував – дуже активно, а іноді й емоційно – один з його авторів, Андрій Антонищак, який не є членом Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю. "Дуже приємно було, – відгукнувся про нього Друзенко. – Видно що людина воювала, бачила все, і через серце це все пропускає. Це черговий раз спростовує поширену думку, що всі депутати однакові".
Основними аргументами проти підтримки законопроекту, висловленими головою комітету Олександром Третьяковим і підтриманими іншими членами комітету, було те, що він вважав такий підхід порушенням принципів законодавства, а також побоюваннями, що до них з аналогічною вимогою "завтра прийдуть цивільні шляховики та водії, які також працювали в зоні конфлікту". Інший аргумент проти – визнання медиків учасниками бойових дій буде порушенням Женевської конвенції та дозволить ворогу стріляти по них. "Можна подумати, Женевська конвенція зараз зупиняє агресора", – сказав Друзенко.