ГлавнаяБлогиБлог Олега Ляшка

Буду створювати фракцію у ВР

Не дамо регіоналам провести узурпацію українського парламенту. Вважаю своїм обов'язком перед Україною створити фракцію у новій Верховній Раді.

Українці зробили свій вибір. Але він неправильний, час це доведе. Оскільки фракції Радикальної партії у парламенті не буде, я планував, як і раніше, бути позафракційним опозиційним депутатом.

Олег Ляшко Олег Ляшко , Народний депутат України, лідер Радикальної партії

Фото: Макс Левин

Але зміни до регламенту, за які проголосувала Рада ще нинішнього скликання, змусили мене відмовитись від цього задуму. Прийняті Партією регіонів зміни до регламенту Верховної Ради України позбавляють позафракційних народних депутатів можливості повноцінно працювати у вищому законодавчому органі країни.

Зрозуміло, для чого регіонали це роблять. Вони хочуть загнати в стойло всіх самовисуванців і представників малих партій, позбавивши кожного з них реальних повноважень народного депутата.

Тому я пропоную свій рецепт не здаватися під тиском провладної партії - створення єдиної потужної фракції з незалежних депутатів.

Це дозволить не дати Партії регіонів узурпувати парламент. Іншого шляху немає. Фракція, яку можна так і назвати "Позафракційні" або "Незалежні". Жодних зобов'язань, крім спільного захисту права кожного з членів фракції на повноцінну роботу в парламенті, щоб кожен обраний людьми депутат міг виступати з тих питань, з яких вважає за потрібне, щоб депутат міг працювати у тому комітеті, де зможе проявити свої професійні здібності.

Если фракция, имея 30 человек, не имеет представителей, избранных в мажоритарных округах, если идти формально по логике, то она не может иметь своей фракции

Голосування кожного депутата з "позафракційних" має бути його особистою справою. Хай кожен голосує по совісті та згідно своїх політичних переконань. Певен, ідея такої фракції - це єдиний шлях протидіяти узурпації. Я вже веду переговори з багатьма народними депутатами і бачу їх розуміння та підтримку.

Фракції - бути!

Олег Ляшко Олег Ляшко , Народний депутат України, лідер Радикальної партії