Офіційне визнання ПАРЄ факту російської агресії в Україні, безсумнівно, є великою перемогою не лише української дипломатії, а й суспільства загалом. Однак це привід лише для осмислення подальших кроків, які б могла ініціювати Україна на свою підтримку. А для цих кроків надзвичайно важливим вбачається підтримка наших зусиль європейським суспільством.
Соціологічне опитування, проведене в шести провідних країнах Європи компанією TNS на замовлення Інституту світової політики, наглядно свідчить про те, що позиції путіністів на міжнародній арені зберігаються. Війна (46%), бідність (9%) і Росія (18%) – ось з чим асоціюється у пересічного європейця наша Батьківщина. І щоб переламати відношення простих громадян Європи щодо України з нейтрально-негативного до хоча б нейтрально-позитивного, потрібні зкоординовані зусилля влади та громадських і волонтерських організацій, залучення потужних міжнародних інституцій, громадських, культурологічних об’єднань тощо.
Маємо усвідомити, що робота лише на рівні перших осіб і підтримка з їхнього боку – це лише політичний успіх. Справжнього успіху можна добитися тоді, коли громади європейських країн вимагатимуть від своїх лідерів вжиття кардинальних заходів щодо припинення російської агресії в Україну.