Родичі 55 нідерландців, загиблих внаслідок катастрофи лайнера "Малайзійських авіаліній" на сході України у 2014 році, подали проти Росії позов до Європейського суду з прав людини.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Росія, на подив моїх клієнтів, не надала важливу інформацію групі, яка веде розслідування. Потім вона надала аргументи, які виявилися неправдивими", - повідомив адвокат Мейру Мева.
Він входить до групи юристів, які надають підтримку родичам жертв.
Нагадаємо, "Боїнг-777" "Малайзійських авіаліній", який виконував рейс МН17 Амстердам - Куала-Лумпур, збили у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб. Усі вони загинули.
Міжнародна слідча група дійшла висновку, що лайнер збили ракетою з комплексу "Бук", який належав російській 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, яка базується у Курську. Комплекс було доставлено на Донбас, причому усі машини, які супроводжували його, також належали російським Збройним силам.
У Міноборони РФ заявили про фальсифікацію фото і відеодокументів, які свідчили про те, що рейс MH17 збив ЗРК "Бук", привезений з РФ. Попередні версії, озвучені російським Міноборони, також стосувалися "іспанського диспетчера", який розповідав про те, що за кілька хвилин до катастрофи поруч з ним були зафіксовані українські військові літаки. Орім того, російські силовики надавали фейкові супутникові фотографії і схеми, які повинні були стати доказом того, що літак нібито збила ракета з українського "Бука".
У червні 2015 року чергову версію вже представили у Слідчому комітеті РФ. Російські правоохоронці заявили про існування "техніка боєприпасів", який стверджував, що Boing розбився через постріл українського винищувача Су-25.
9 листопада 2018 року сім'ї, які втратили своїх близьких у катастрофі, звернулися з відкритим листом до президента США Дональда Трампа перед його зустріччю з Володимиром Путіним з проханням сприяти розслідуванню.
"Ми звертаємося до вас з проханням допомогти нам у нашому розслідуванні. У президента Путіна є відповіді, які ми повинні почути. Ми звертаємося до вас з проханням постаратися переконати його, що ніколи не пізно спокутувати свою провину. Цього вимагає данина пам'яті до наших рідних і близьких, для блага цього світу", - йдеться у листі родичів.