Найбільші країни, що займаються експортом нафти, домовилися продовжити чинні обмеження на обсяги видобутку ще на дев'ять місяців, до кінця 2018 року, щоб підтримати рівень цін.
Як повідомляє Русская служба Би-би-си, рішення було схвалено не тільки державами, що входять в ОПЕК, але і іншими великими країнами-експортерами нафти під керівництвом Росії.
Чинні обмеження обсягів видобутку були прийняті рік тому і допомогли не тільки утримати падаючі світові ціни на сиру нафту, а й підштовхнули їх вгору майже на 30%.
У четвер, після оголошення про продовження угоди, ціни дещо впали, оскільки це рішення було передбачуваним. Вартість бареля нафти марки Brent опустилася на 0,3% і становила 62,35 долара.
Різке падіння світових цін на нафту в 2014-2015 роках було викликано кризою перевиробництва, багато в чому спровокованим зростанням видобутку в США сланцевої нафти. Держави, в яких експорт нафти становить істотну частку бюджетних надходжень, зіткнулися з різким падінням доходів. Тоді і було досягнуто згоди про зниження обсягів видобутку.
Продовження цієї угоди означає, що країни-експортери будуть як і раніше щодня добувати загалом на 1,8 млн барелів менше, ніж дозволяють їх потужності, щоб знизити пропозицію і утримати ціни.