Влада Катару не має наміру здавати свої позиції в дипломатичному конфлікті з сусідніми арабськими державами.
Про це повідомив глава МЗС країни Мохаммед Абдель Рахман аль-Тані, передає Бі-бі-сі.
"Ми не готові здаватися і ми ніколи не будемо готові відмовитися від незалежності нашої зовнішньої політики", - заявив міністр.
За його словами, необхідно шукати дипломатичне вирішення кризи, і військове вирішення неприйнятне.
Аль-Тані також повідомив, що Іран запропонував Катару використовувати три свої порти для доставки води і продовольства в країну, однак наразі катарська влада не прийняла цю пропозицію.
Міністр підкреслив, що Катар раніше ніколи не стикався з такою ворожістю з боку інших країн.
Нагадаємо, що 5 червня вісім держави - Бахрейн, Єгипет, Маврикій, Мавританія, Мальдівські острови, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія і Ємен - розірвали дипломатичні відносини з Дохою. Причиною цього кроку вони назвали підтримку Катаром терористичних угруповань.
Видання Financial Times повідомило, що це могло бути спровоковано виплатою Катаром мільярда доларів пов'язаним з терористами угрупованням як викуп за захоплених в заручники членів королівської сім'ї і військовослужбовців країни.
У четвер Бахрейн та Об'єднані Арабські Емірати попередили своїх громадян про те, що будь-яке висловлення підтримки Катару буде каратися штрафами і тюремними термінами до п'яти років.
Влада Катару назвала рішення перервати з ним зв'язок необґрунтованим, але запевнили, що це "не позначиться на нормальному житті громадян і жителів країни".
Також у четвер стало відомо, що глава МЗС Катару 9-10 червня планує відвідати Москву для переговорів з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Однак, як зазначає дипломатичний кореспондент Бі-бі-сі Джеймс Роббінс, втручання Росії може тільки ускладнити процес виходу з кризи.
У вівторок президент США Дональд Трамп пов'язав бойкот Катару зі своїм візитом на Близький Схід. Тиск, що інші країни здійснюють на Катар, на думку Трампа, може стати "початком кінця жахів тероризму".