Щонайменше 400 людей заарештовано у Венесуелі під час чергових "голодних бунтів", які влада кваліфікує як мародерство.
Про це повідомляє агентство Рейтер з посиланням на місцевих чиновників.
Крім того, повідомляється про одного загиблого під час заворушень у штаті Меріда на заході Венесуели. Також, за непідтвердженими даними, кілька людей загинули в прибережному місті Кумана, столиці штату Сукре. Губернатор штату Луїс Акуна, однак, заявив, що ці смерті не пов'язані з мародерством.
"Тільки 400 осіб було заарештовано, а смерті не пов'язані з мародерством", - сказав Акуна в коментарі місцевому телеканалу, назвавши мародерів вандалами, яких підтримують праві політики. "Я не сумніваюся, що вони заплатили їм, це було заплановано".
Venezuela lootings, food protests leave three dead in past week https://t.co/Tu6hB7c9ql pic.twitter.com/mkQVeo3I3W
— DZRH NEWS (@dzrhnews) June 14, 2016
Нельсон Морено, Губернатор штату Анзоатекі, що межує з Сукре, сказав, що вісім осіб було заарештовано у вівторок у "незаконних" ситуаціях, що, зазначає Рейтер, зазвичай означає мародерство.
Пограбування магазинів по всій Венесуелі різко почастішали в останні тижні через неможливість придбати продукти харчування і товари першої необхідності. Минулого тижня трьох людей застрелили в окремих інцидентах, у результаті чого у двох випадках було заарештовано поліцейського і військовослужбовця.
Наразі прокурори штату Меріда розслідують обставини смерті 17-річного підлітка, якого застрелили під час "незаконної" ситуації. Місцеві ЗМІ повідомляли про протести у зв'язку з нестачею їжі та напади на офіс владної Соціалістичної партії.
За даними моніторингової групи Venezuelan Observatory of Violence, щодня по всій країні відбувається понад 10 випадків мародерства.
Опозиція Венесуели звинувачує в ситуації президента країни Ніколаса Мадуро і збирає підписи для референдуму про відставку глави держави. Економічна криза, що охопила Венесуелу в останні роки, викликана проблемами в енергетиці. Через тривалу посуху гідроелектростанції не можуть працювати на повну потужність.
За оцінками Міжнародного валютного фонду, інфляція в Венесуелі цьогоріч сягне 720%. Мадуро, у свою чергу, звинувачує бізнес-еліту країни у бойкоті економіки для досягнення політичних цілей. На цьому тлі регулярно відбуваються сутички протестувальників проти економічної політики держави з поліцією.